Hlavní navigace

Kaspersky Lab uvádí Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010

2. 7. 2009

Sdílet

Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010


Společnost Kaspersky Lab oznamuje vydání aplikací Kaspersky Internet Security 2010 a Kaspersky Anti-Virus 2010. Jedná se o novou generaci řešení, která mají ochránit domácí uživatele před počítačovými hrozbami.

Nové verze produktů s číslem 2010 nabízejí výhody systému prevence proti vniknutí (HIPS, Host-based Intrusion Prevention System). Tato technologie je dle informací pocházejících od výrobce součástí modulu Application Control (řízení aplikací), který přiřazuje bezpečnostní hodnocení dosud neznámým malwarovým programům. Součástí řešení je technologie Sandbox (sandbox je způsob zabezpečení, kdy se program nechá běžet v samostatném procesu), která je příkladem virtualizační technologie a poskytuje vyhrazené zabezpečené prostředí pro běh aplikací. Kaspersky Security Network využívá informace získané od milionů uživatelů řešení Kaspersky Lab, snižuje dobu odezvy na nové hrozby a doplňuje reputační databáze o nejaktuálnější informace o neškodných i infikovaných souborech.
Veškeré neznámé aplikace jsou pro zajištění bezpečnosti podrobeny analýze podle řady hledisek. Řešení Kaspersky Internet Security 2010 integruje funkci Safe Run (bezpečné spuštění). Tato funkce je založena na nové technologii Sandbox, která představuje jednu z vlastností produktové řady Internet Security. Funkce  Safe Run umožňuje uživateli spouštět nový software v izolovaném prostředí, které chrání operační systém před veškerými škodlivými změnami. Statistiky ukazují, že zranitelnosti v operačních systémech a důvěryhodných aplikacích mohou být hackery zneužívány k útoku na aplikace provedeným přes Internet.

Funkce Safe Run podle výrobce programu činí surfování po Internetu pomocí různých webových prohlížečů bezpečnější a jednodušší a navíc umožňuje současné spouštění libovolného počtu dalších aplikací. Zelené ohraničení kolem okna aplikace také znamená, že uživatel může snadno vidět, že aplikace je spuštěna v chráněném režimu.

Rozhraní nových produktů pro domácí uživatele od společnosti Kaspersky Lab prošlo rozsáhlou proměnou a jmělo by být přátelštější k začínajícím uživatelům. Do produktů Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 byl implementován režim automatizace aplikace, který volí nejvhodnější řešení bez toho, aby uživatele obtěžoval žádostmi o povolení akce tam, kde to není nutné. Zahrnuta je také samostatná možnost nastavení určená pro fanoušky on-line her. Hráči mohou vypnout některé funkce produktů Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010, které ovlivňují internetový přenos a následně i dobu odezvy internetového serveru.

Vylepšení doznala také on-line reputační služba Kaspersky Security Network (KSN), která se poprvé objevila v předcházející verzi řešení Kaspersky Internet Security. Tato služba poskytuje vstup pro modul HIPS a je navržena tak, aby snížila dobu potřebnou pro detekci a zablokování nových typů hrozeb. Jakmile uživatel spustí program, služba ho porovnává proti seznamu povolených aplikací (white list) a proti seznamu Urgent Detection System (systém okamžité detekce) na serverech společnosti Kaspersky Lab. Stejně jako v předcházející verzi služba poté programu přiřadí jeho bezpečnostní ohodnocení. Služba KSN navíc nyní umožňuje modulu HIPS přesunout aplikaci z white listu sítě KSN do důvěryhodné skupiny.

Řešení Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 byla vyvíjena tak, aby dobře pracovala na Windows Vista, takže jsou s tímto operačním systémem plně kompatibilní. Bez problémů údajně poběží také na chystaném novém operačním systému Microsoftu Windows 7.

Kaspersky Anti-Virus 2010 a Kaspersky Internet Security 2010 jsou již v prodeji v Německu, Francii, Španělsku a Itálii. V červenci budou k dispozici také pro uživatele ve Velké Británii a v srpnu budou nabídnuty i v dalších zemích. Česká verze se chystá na konec prázdnin.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?