Hlavní navigace

Kerio představuje MailServer ve verzi 6.7

14. 5. 2009

Sdílet

Kerio MailServer ve verzi 6.7Společnost Kerio vydala novou verzi Kerio MailServeru 6.7. S novým globálním adresářem (Global Address List – GAL), vylepšeným zabezpečením proti spamu a podpoře linuxových distribucí Debian a Ubuntu je Kerio MailServer 6.7 dle tvrzení svého výrobce zase o krok dál v poskytování bezpečnosti a snadné správy malým a středně velkým podnikům, které hledají efektivní nástroje pro týmovou spolupráci.

Kerio Global Address List (GAL) poskytuje způsob, jak vyhledávat a přistupovat kontaktní informace kolegů v rámci firmy prostřednictvím klientů, jako je například Microsoft Outlook. Kerio Global Address List je synchronizován s Microsoft Active Directory, Apple Open Directory a lokální databází uživatelů Kerio MailServeru.

„Nový globální adresář je ihned k dispozici i na mobilních zařízeních a umožňuje tak uživatelům kdykoliv a kdekoliv získat kontakt na kohokoliv z dané firmy,“ řekl Jan Hrdina, majitel společnosti HERO Computers s.r.o, která patří mezi Kerio Certified Partnery. „Navíc díky novému migračnímu nástroji Kerio IMAP Migration Tool bude možné přesunout data z jakéhokoliv IMAP serveru na Kerio MailServer.

„Kerio Global Address List výrazně zjednodušuje správu kontaktů, což dosud bylo velkým problémem většiny rostoucích společností,“ řekl Tomáš Soukup, product development manager Kerio MailServeru. „Díky tomu, že jsou noví uživatelé do globálního adresáře přidáváni automaticky, mají všichni zaměstnanci okamžitě přístup ke jménům, pracovním pozicím, e-mailovým adresám, telefonním číslům či poštovním adresám všech ostatních kolegů.“

Další z nových vlastností Kerio MailServeru 6.7 je také vylepšený antispam. Antispamový modul, nyní optimalizovaný pro víceprocesorové systémy, využívá paralelního zpracování emailů pro zvýšení propustnosti filtrování. Vícenásobná ochrana proti nevyžádané poště nyní zahrnuje metodu automatického učení bayesiánského filtru, která zásadně zrychluje tvorbu bayesiánské heuristické databáze, díky níž je antispam v Kerio MailServeru ještě efektivnější.

Kerio reaguje na preference uživatelů linuxových distribucí, a tak ke stávajícím Red Hat Enterprise Linux, SuSE Linux a CentOS přidalo podporu pro Debian 5.0 a Ubuntu 8.04 LTS. 

Nový migrační nástroj Kerio IMAP Migration Tool umožňuje velmi snadno přesunout veškeré e-mailové zprávy z jakéhokoliv e-mailového serveru podporujícího protokol IMAP na Kerio MailServer. Kerio IMAP Migration Tool běží na Windows, Mac OS X či Linuxu a přenáší domény, účty, složky a e-mailové zprávy z jakéhokoliv lokálního nebo hostovaného IMAP serveru na  Kerio MailServer.

Již dlouhou dobu se Kerio MailServer soustředí na podporu mobilního e-mailu. Nová verze nyní podporuje nejnovějšího klienta RoadSync 4.0 od společnosti DataViz a poskytuje tak mobilní e-mail na více než 100  zařízeních včetně telefonů Nokia, Sony Ericsson, Palm, Motorola, LG a Samsung.

Kerio MailServer je dostupný pro platformy Windows, Mac OS X, VMware a Linux a plně podporuje Microsoft Outlook, Microsoft Entourage a telefony jako jsou Apple iPhone nebo BlackBerry. Produkt je lokalizovaný do 16 světových jazyků.

Základní uživatelská licence Kerio MailServeru 6.7 stojí 10.480,- Kč, verze s integrovaným antivirem McAfee vychází na 12.580,- Kč. Veškeré informace o Kerio MailServeru najdete na www.kerio.cz/kms.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?