Hlavní navigace

Kompaktní úložiště s funkcemi dohledového systému i s podporou cloudů má Iomega

11. 1. 2012

Sdílet

Jde o model StorCenter ix2 Network Storage, které nabízí úložnou kapacitu až 6 TB (v rámci dvou pozic). Nové úložiště je vybaveno celou řadou pokročilých technologií, které k dispozici v produktech pro menší organizace obvykle nejsou.
Mezi ně patří například integrované funkce pro kamerové systémy s možností připojení až pěti IP kamer. Uživatelé také mohou využívat funkcí cloudového zálohování prostřednictvím poskytovatelů služeb Mozy, Amazon S3 či EMC Atmos a také technologii takzvaného osobního cloudu Iomega, která podle dodavatele do sdílení a ochrany dat vnáší jednoduchost a všestrannost.
„Naším cílem je nabídnout nové funkce a technologie síťových úložných řešení s aplikacemi na podnikové úrovni i malým a středně velkým firmám působícím ve specializovaných odvětvích a výrobě, stejně jako distribuovaným podnikům v oblastech maloobchodu, bankovnictví a dalších vertikálních oborech. Nové zařízení StorCenter ix2 je přesně takovým síťovým úložným řešením – bohaté na všestranné funkce a možnosti,“ vysvětluje Jonathan Huberman, prezident společnosti Iomega.
Novinka je nabízena v podobě třech různých modelů. Bezdisková jednotka umožňuje uživatelům a distribučním partnerům osadit zařízení podle vlastní potřeby a finančních požadavků, obzvláště v současné době charakteristické nedostatkem pevných disků z důvodu záplav v Thajsku.
Částečně osazená jednotka s jedním diskem o celkové úložné kapacitě 1 TB, 2 TB či 3 TB dává uživatelům volnost k pozdějšímu navýšení kapacity druhým diskem. Plně osazená konfigurace se dvěma disky s celkovou úložnou kapacitou 2 TB, 4 TB či 6 TB pak nabízí okamžitou ochranu dat prostřednictvím funkce zrcadlení (RAID).
Všechny tři konfigurace by měly být celosvětově k dispozici v únoru.

Dostupné funkce a možnosti novinky podle výrobce:
•    Ochrana dat RAID 1 (zrcadlení) v plně osazené, dvoudiskové konfiguraci
•    Možnost uživatelské výměny pevných disků pro zajištění nepřetržitého chodu firmy a případné rychlé obnovení dat
•    Automatická instalace softwaru Iomega QuikProtect pro jednodušší zálohování dat v počítačích se systémy Windows a Mac
•    Technologie Iomega Personal Cloud pro nejekonomičtější ochranu, sdílení a zajištění přístupu k datům odkudkoli ve světě (je nutný přístup k Internetu)
•    Integrovaná podpora IP kamer v rámci bezpečnostních kamerových systémů (viz další informace níže)
•    Aplikace Iomega Link pro zařízení na platformě iOS pro pohodlný přístup k datům v zařízeních iPhone a iPad
•    Certifikace pro virtualizační platformy VMware a XenServer
•    Snadno konfigurovatelná replikace dat mezi dvěma zařízeními Iomega StorCenter
•    Možnost zvýšení úložné kapacity prostřednictvím externích USB pevných disků
•    Nativní podpora softwaru Time Machine pro zálohování počítačů Apple Mac
•    Blokový přístup k datům přes rozhraní iSCSI pro nejefektivnější využití úložiště
•    Kvóty pro složky, funkce Windows Active Directory a další

Zařízení StorCenter ix2 také disponuje integrovanou podporou až pěti síťových kamer UPnP (universal plug and play) od společností Axis, Bosch či Panasonic. Bezpečnostní IP kamery mohou nahrávat a ukládat video přímo do úložiště StorCenter ix2 bez potřeby připojení k dedikovanému počítači. Uživatelé tak mají možnost rychlého přehrávání záznamů i živého obrazu přímo z kamer.
StorCenter ix2 ukládá video ve formátu MPEG-4. Uložené videosoubory je možné po uplynutí určeného času či po překročení určité velikosti záznamu automaticky odstraňovat. Zařízení StorCenter ix2 také obsahuje integrovanou službu Axis Video Hosting Service (AVHS) pro místní i hostovanou cloudovou správu videokamer a úložišť bezpečnostních záznamů. Uživatelé si mohou bezplatně stáhnout software MindTree SecureMind pro pokročilé funkce videoslužeb. (Licence pro jednu kameru je zahrnuta v ceně zařízení, další licence je možné dokoupit.)

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?