Hlavní navigace

Konkurenti IE8 si stěžují na nastavení prohlížeče jako výchozího ve Windows 7

11. 5. 2009

Sdílet

Konkurenti Internet Exploreru 8 si stěžují na  Windows 7

 

Konkurenti IE 8 jsou rozhořčeni nad pokračováním marketingové strategie Microsoftu na trhu internetových prohlížečů. Tentokrát je důvodem jejich nespokojenosti automatické nastavení IE 8 jako defaultního prohlížeče při aktualizaci na Windows 7 RC. Prohlížeč Microsoftu v tomto případě nahradí jakýkoli jiný prohlížeč na pozici výchozího browseru.

 

„Samozřejmě jsme znepokojeni a pokračujeme ve vyšetřování," říká ve svém emailu Mitchell Baker, zástupce společnosti Mozilla, která vyvíjí open-source prohlížeč Firefox. „Používání služby Windows Update k jakýmkoli aktualizacím Internet Exploreru silně narušuje svobodnou volbu uživatelů a je jasnou ukázkou toho, jak Microsoft využívá své monopolní pozice k poškozování své konkurence."

 

Někteří odborníci se však snaží mírnit rozhořčení konkurentů Internet Exploreru tím, že jde stále jen o přípravnou verzi Windows 7 a Microsoft má ještě čas ji napravit. Popohnat se ho k tomu jistě bude snažit i Evropská komise, která na softwarového giganta stále více tlačí pod hrozbou závratných finančních sankcí.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?