Hlavní navigace

Počet uživatelů Windows 7 po vydání RC vzrostl o 22%

11. 5. 2009

Sdílet

Počet uživatelů Windows 7 po vydání RC vzrostl o 22%

 

I přes tento nárůst se nedá mluvit o nějakém převratném úspěchu RC verze, ale naopak o výrazně pomalejší reakci veřejnosti oproti původním očekáváním. Celkový podíl operačního systému mezi uživateli dosahuje momentálně přibližně třetiny procenta.

 

Před veřejným vydáním Windows 7 Release Candidate byl podíl Windows 7 na trhu operačních systému na hodnotě 0,27%. Hned první den po uvolnění RC verze přišlo poměrně nečekané zklamání – počet uživatelů téměř vůbec nevzrostl. Pohyb směrem vzhůru přišel až ve středu a čtvrtek, kdy Windows 7 dosahoval podílu 0,31%, respektive 0,33%. Svého dosavadního maxima 0,39% pak nový OS dosáhl během soboty, během níž se rozhodli vyzkoušet RC verzi tisíce domácích uživatelů.

 

Pomalejší start než v případě uvolnění beta verze je dán změnou marketingové politiky Microsoftu. U beta verze totiž veřejně prohlásil, že bude k dispozici pouze omezený počet licenčních klíčů k OS, a to po poměrně krátkou dobu. To způsobilo masový zájem uživatelů, jenž vyústil dokonce v kolaps serverů Microsoftu určených pro stahování beta verze. V případě RC však Microsoft informoval, že počet licenčních klíčů ke kopiím Windows 7 RC není nijak omezen a bude si jej možné stáhnout po třikrát delší dobu než v případě beta verze.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality