Hlavní navigace

Lenovo uvádí ThinkPad T400s

25. 6. 2009

Sdílet

Lenovo uvádí ThinkPad T400s

 

Nový model našel inspiraci v nejtenčím a nejlehčím plně vybaveném notebooku ThinkPad X300 od společnosti Lenovo, a nový notebook ThinkPad T400s je tak velmi tenký (21mm v nejužším místě) a zároveň také lehký (nejlehčí modely mají hmotnost pod 1.8kg). Tenké konstrukce bylo dosaženo díky 14,1 palcovému LED displeji, použitému SSD disku a šasi Top Cover Roll Cage druhé generace, které společnost Lenovo poprvé představila u notebooku ThinkPad X300. Šasi výrobce vytvořil ze zesílených karbonových vláken, která se mimo jiné používají při výrobě rámů kol a při výrobě letounů. Díky tomuto designu je notebook téměř o 20 procent lehčí než jeho předchůdce ThinkPad T400.

Řada T je v portfoliu notebooků ThinkPad synonymem pro vysoký výkon. Modely s označením ThinkPad T400s nabídnou podle vyjádření výrobce uživatelům to nejlepší z obou světů – tenký a velice lehký notebook, u něhož však nebyl obětován výkon a odolnost ve prospěch váhy a rozměrů.

Výbava notebooku, uváděného na trh v České republice

•    Procesor Intel Core2Duo SP9400 s nízkou spotřebou 
•    Úsporný a rychlý SSD disk (128GB)
•    Vypalovací DVD mechanika 9,5mm slim
•    Ethernet, Wi-Fi, WWAN3 a Bluetooth
•    Čtečka paměťových karet 5-in-1
•    Až šest hodin životnosti baterie
•    Podpora dvou monitorů přes Display Port a VGA konektor
•    Vestavěný USB/eSATA port
•    Splňuje kritéria energetické účinnosti pro Energy Star 5.0

Lenovo rovněž přináší tři nové možnosti pro uživatele, kteří si chtějí rozšířit svůj pracovní prostor připojením dalších periferních zařízení, jako jsou myši a klávesnice, monitory nebo tiskárny. Replikátor portů řady 3 a dokovací stanice ThinkPad Mini Dock Series 3 / Plus 3 jsou menší a tenčí, umožňují jednoduché odpojení notebooku z dokovací stanice („vycvaknout a jít“), podporují připojení více monitorů a jsou vybaveny porty USB, Display Port a eSATA.


Uživatelé stráví u klávesnice notebooku obvykle spoustu času. Pohodlná, snadno použitelná klávesnice tak hraje obrovskou roli v tom, jak jsou se svým počítačem spokojeni. Jak společnost Lenovo zjistila, průměrný uživatel stiskne tlačítka Delete a Escape 700krát za týden – na nové klávesnici jsou proto tyto klávesy větší. Značná část uživatelů u stolu i jí, což nevyhnutelně vede k tomu, že se na klávesnici dostanou drobky – aby se zabránilo jejich zapadnutí do klávesnice, byly zmenšeny rozestupy mezi jednotlivými klávesami. Touchpad je vybaven technologií multitouch, takže s ním lze rolovat procházené dokumenty, vybírat jejich části a ty si přibližovat.

Jelikož by zvuk klávesnice mohl při konferenčním hovoru působit rušivě, vybavil výrobce počítač dvojicí digitálních mikrofonů, které pomáhájí redukovat okolní šum a zlepšují kvalitu zvuku. Aby uživatel věděl, kdy je mikrofon zapnutý a kdy vypnutý, vybavilo Lenovo počítač zvláštními tlačítky pro ztlumení reproduktorů a vypnutí mikrofonu, navíc s LED indikací stavu (zapnuto/vypnuto). Mají-li uživatelé zájem o spuštění telefonování po internetu, lze aktivovat VoIP stisknutím klávesy Function a  F6.

Aby používání bylo pohodlnější, je nový notebook vybaven zvláštní možností zapínání – stačí prstem přejet přes čtečku otisků prstů. USB port funguje také jako dobíječka pro MP3 přehrávače, kamery a další periferní zařízení, a to i v případě, je-li počítač v režimu spánku/hibernace nebo stand-by.

Počítače ThinkPad T400s budou k dispozici v první polovině července a to prostřednictvím obchodních partnerů společnosti Lenovo. Cena je 42.990 Kč.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?