Hlavní navigace

LYNX obhájil pozici nejprodávanější značky počítačů

11. 3. 2009

Sdílet

LYNX obhájil prvenství

Jako každý rok byly s napětím očekávány výsledky analytické společnosti IDC, která kvartálně zveřejňuje prodeje desktopů a notebooků jednotlivých značek na českém trhu. Nejprodávanější českou značkou desktopů se za rok 2008 dle statistik stala značna LYNX vyráběná společností eD’ system Czech. Prvenství si LYNX udržuje v této kategorii již do roku 2005.

 

Jaké novinky se chystají na rok 200?

Již od konce roku 2008 používají počítače LYNX kvalitnější zdroje - od prosince tak zakoupíte PC LYNX výhradně se zdroji 80 PLUS. Změna přináší uživatelům dle vyjádření výrobce  úsporu nákladů na energii a zvýšení ochrany životní prostředí. Jejich účinnost je více než 80%  při výkonu 20, 50 nebo 100%. Výhodou je také jeho nižší hlučnost. V březnu by měla společnost představit novou počítačovou sestavu Virtuální pokojíček 9. Půjde opět o řešení určené pro konečného spotřebitele, který nechce ztrácet čas nakupováním jednotlivých komponent, ale preferuje hotové řešení, kde stačí desktop pouze vybalit z krabice a zapnout do zásuvky.


Další vychytávkou připravovanou pro letošní rok, která se momentálně testuje, je touchscreen displej. Dotykový panel umožní uživateli PC snadné ovládání počítače pomocí dotýkání se obrazovky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?