Hlavní navigace

Kerio Mailserver lze provozovat přes virtualizaci i na hardwaru Applu

17. 6. 2009

Sdílet

Nové virtuální zařízení Kerio MailServer Virtual Appliance pro Parallels umožňuje firmám rychlejší implementaci e-mailového serveru a další možnosti zálohování a snadného obnovení systému po havárii. Tím se výrazně snižuje riziko přerušení chodu společnosti kvůli technickým problémům.
Kerio MailServer spolupracuje s několika groupwarovými klienty včetně Microsoft Entourage, Microsoft Outlook, Apple Mail, Apple Address Book a iCal. Umožňuje také mobilní přístup k e-mailu z telefonů a PDA, například na platformách iPhone, BlackBerry, Windows Mobile nebo Symbian. Mezi další funkce Kerio MailServeru patří plánování zdrojů, antivirová a antispamová ochrana, automatické zálohování a archivace e-mailu. Server lze vzdáleně spravovat z platforem Windows, Mac OS X a Linux.
Virtuální zařízení MailServer Virtual Appliance je založeno na linuxové distribuci CentOS 5.3. Distribuční balík je připraven pro testování nebo nasazení do Parallels Desktop nebo Parallels Server na platformě Mac. Parallels Server pro Mac je produkt pro virtualizaci serverů vhodný pro firmy, které potřebují optimalizovat svou IT infrastrukturu. Virtuální zařízení může být provozováno na libovolném hardwaru Apple s procesorem Intel, včetně Xserve a Mac Pro s operačním systémem Mac OS X Leopard Server.
"Kerio MailServer Virtual Appliance pro Parallels je inovativní groupwarový produkt pro firmy, které chtějí snížit náklady a optimalizovat stávající infrastrukturu," říká Bryan Goode, Vice President of Business Development společnosti Parallels. "Produkt Parallels Server pro Mac se stal prostředkem pro přijetí serverů Mac na několika trzích. Díky dostupnosti Kerio MailServeru pro Parallels mohou nyní správci IT a vývojáři software pro malé a střední firmy plně využít možností systému Mac OS X Server."

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?