Hlavní navigace

Samsung Jet – tryskáč mezi dotykovými telefony

17. 6. 2009

Sdílet

Samsung Jet – tryskáč mezi dotykovými telefonySamsung Electronics představil mobilní telefon Samsung Jet (S8000) - dle tvrzení výrobce se jedná o nejrychlejsí plně dotykový telefon na současném trhu (800MHz). Nabídka multimediálních funkcí zahrnuje 5Mpx fotoaparát, GPS navigaci, WiFi a podporu videoformátů DivX a XviD. Produkt dále disponuje kvalitním 3,1“ 16M WVGA AMOLED displejem. Samsung Jet (108,8 x 53,5 x 11,9 mm) v sobě navíc ukrývá uživatelské rozhraní Samsung TouchWiz 2.0, internetový prohlížeč Samsung Dolphin, implementovaný systém elektronické pošty Microsoft Exchange ActiveSync Email, funkci  Smart unlock nebo například technologii rozpoznání pohybu Motion gate.3,1“ 16M WVGA AMOLED displej nabízí podle Samsungu čtyřikrát ostřejší obraz než obrazovka WQVGA, pozorovací úhel 180°, rychlou dotykovou odezvu a nízkou spotřebu energie. Uživatelské rozhraní TouchWiz 2.0 telefonu Samsung Jet, které je vylepšenou verzí předchozího uživatelského rozhraní TouchWiz, známého například z modelu F480, nabízí krátkou dobu odezvy a zajímavé možnosti dotykového ovládání.

Webový prohlížeč Dolphin podporuje simultánní prohlížení až v pěti současně otevřených oknech a ukládání záložek na oblíbené webové stránky. Samsung Jet je vybaven správcem aplikací s podporou multitaskingu, jenž usnadňuje používání telefonu. Podpora stahování souborů na pozadí, víceúčelové adresní políčko a filtr adware pak umožňují uživateli plné soustředění na požadovanou úlohu.

Ovládání zoomu lze realizovat jedním prstem, takže obsah webové stránky je možné rychle zvětšovat či zmenšovat. Tuto funkci lze využít nejen v internetovém prohlížeči, ale také při prohlížení fotografií, textových souborů, PDF dokumentů nebo PTT prezentací.

Samsung Jet je rovněž vybaven aplikací A-GPS, jež přináší navigační služby ve 3D zobrazení a zprostředkovává informace o směru a poloze. Systém GPS nabízí díky geomagnetickému snímači připojování geografických metadat Geo-tagging, odesílání informací o poloze a získání aktuálního dopravního zpravodajství prostřednictvím SMS nebo například kompas. Aplikaci GPS v telefonu Samsung Jet lze spustit v režimu „Chůze“ nebo „Jízda“.

Samsung Jet rovněž disponuje 5Mpx fotoaparátem  s automatickým ostřením. Dále je telefon vybaven také technologií rozpoznávání tváře, funkcí Smile Shot, panoramatickým režimem či  funkcí rozeznání mrknutí. Podporována je rovněž funkce tzv. Geotaggingu.

Záznam a přehrávání videa v DVD kvalitě (přehrávání videa D1 a záznam videa D1 30 sn./s) přináší dle Samsungu reprodukci bez artefaktů a možnost bezprostředního stahování a přehrávání formátů DivX a Xvid bez nutnosti konverze, změny rozlišení nebo poměru stran – to vše v HD kvalitě na vynikající obrazovce AMOLED.

Funkce Smart unlock umožňuje uživateli odemknout telefon a přejít přímo do požadovaného menu napsáním písmena na obrazovce. Uživatel si může nadefinovat nabídky, ke kterým chce takto přistupovat a označit si je jednotlivými písmeny od A do Z. Technologie Smart unlock umožňuje majiteli naprogramovat svá vlastní gesta pro ovládání telefonu, a přizpůsobit si tak telefon svým potřebám.


Samsung Jet bude na českém trhu od července za orientační cenu 10 799,- Kč včetně DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?