Hlavní navigace

Matlab nově umožňuje provádět výpočetní operace za pomoci grafických karet

16. 9. 2010

Sdílet

Novinka podle výrobce přináší zásadní novinky v několika oblastech. Mezi nejvýznamnější patří rozšíření Parallel Computing Toolboxu o možnost GPU výpočtů na grafických kartách nVidia podporujících architekturu CUDA, dále nový produkt SimRF, který doplňuje Simscape o simulace RF systémů a podpora vývojového prostředí Siemens SIMATIC STEP 7 v nástroji Simulink PLC Coder.

Základní modul MATLAB byl rozšířen o 64bitovou celočíselnou aritmetiku a bylo zdokonaleno grafické uživatelské rozhraní. Rodina blocksetů, které poskytují System objekty určené k data stream processingu v MATLABu, byla rozšířena o Communication Blockset s 95 algoritmy pro návrh komunikačních systémů. Curve Fitting Toolbox nyní zahrnuje i nástroje a vlastnosti Spline Toolboxu, který již nadále nebude dodáván jako samostatný produkt.

Zajímavé novinky nabízí i Simulink, nadstavba MATLABu pro modelování a simulaci dynamických systémů. Uživatelé mohou vytvářet subsystémy s variantami, které je možné přepínat v závislosti na hodnotě proměnné v MATLABu a tím usnadnit opakované využití předem připravených komponent. Nový grafický nástroj Data Inspektor umožní snadno zobrazit a porovnat výsledky z opakovaných simulací.

Simulink 3D Animation přináší nový grafický editor 3D světů, který je na rozdíl od doposud využívaného řešení dostupný pro všechny podporované platformy (Windows, Linux, MAC).

 

Další novinky v prostředí MATLAB R2010b podle výrobce:

 

Image Acquisition Toolbox

-

Podpora standardu GigE Vision

Control System Toolbox

-

Automatické ladění PID regulátorů

Fixed Income Toolbox

-

Výpočty v oblasti Credit Default Swap a Option Adjusted Spread

Datafeed Toolbox

-

Export dat z MATLABu do služby Reuters

Financial Toolbox

-

Rozšíření výpočtů v oblasti kreditního rizika

Neural Network Toolbox

-

Nový grafický nástroj na identifikaci dynamické sítě podle časových řad

Real-Time Workshop

-

Paralelní buildování hierarchie referencovaných modelů s využitím MATLAB Distributed Computing Server

Simulink HDL Coder

-

FPGA Workflow Advisor, zvýrazňování kritických cest a podpora DO-254

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?