Hlavní navigace

Microsoft bude bojovat proti vlastnímu IE6

5. 3. 2011

Sdílet

V současné době má Internet Explorer 6 (který je dodáván jako výchozí prohlížeč v nejrozšířenějších Windows XP) ve světě podíl stále okolo 12 procent. Nová stránka bude podle zástupců Microsoftu fungovat až do doby, kdy tento podíl klesne pod jedno procento.

Internet Explorer 6 je na trhu téměř deset let, což s sebou nese chybějící podporu moderních webových standardů i zastaralé uživatelské rozhraní, říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Zatímco domácí uživatelé mohou jednoduše nainstalovat a začít používat nejnovější verze prohlížečů, v některých firmách a organizacích může být podle Křováka situace složitější. Mají totiž na zastaralou verzi prohlížeče Internet Explorer 6 navázané některé interní aplikace, které mohou přechod na novější verze zpomalit. I pro ně však Microsoft přichází s řešením.

Firmám a organizacím jsou také na komunitním webu Microsoft Springboard k dispozici postupy a doporučení pro přechod ze starších verzí na novější: http://ms.istreamplanet.com/springboard/. Zároveň jsou jim zdarma k dispozici nástroje pro analýzu stávajícího stavu, například Microsoft Assessment and Planning Toolkit. Velké organizace pak mohou využít partnery nebo Microsoft Services, které jim s přechodem na nové verze produktů rovněž pomohou.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?