Hlavní navigace

Microsoft vyhlásil vítěze studentské soutěže Imagine Cup 2009

6. 5. 2009

Sdílet

České finále soutěže Imagine Cup 2009 má své vítěze


Cílem soutěže je inspirovat mladé lidi ke zvyšování kvality lidského života prostřednictvím informačních technologií, což potvrzuje i téma pro tento rok „Jak vyřešit nejpalčivější problémy dnešního světa.“ Rostoucí zájem ze strany studentů dokazuje i skutečnost, že se do letošního ročníku přihlásilo téměř 1 200 studentů z celé České republiky, celosvětově se registrovalo přes 300 000 studentů. Ti nejlepší budou 3. – 7. července bojovat v celosvětovém finále v Egyptě o zajímavé ceny v hodnotě 4 000 000 korun.


Českou republiku bude v kategorii Softwarový návrh reprezentovat vítězný tým národního finále, složený z Marka Divékyho, Rudolfa Kajana a Petera Jurnečky z Fakulty informačních technologií na VUT Brno. Vítězové ve svém projektu „HOPE: Healing Of People Everywhere“ představují inovativní software zaměřený na zlepšení komunikace lékařů a šíření informací o nemocech a prevenci mezi obyvateli v zemích, kde lékařská péče není všeobecně dostupná.

Právě ve státech postižených vojenskými konflikty nebo chudinských oblastech Afriky, Indie nebo např. Číny by tento software mohl pomáhat zachraňovat lidské životy a eliminovat následky běžných i vážnějších nemocí. I přesto, že v ostatních osmi kategoriích týmy od samého začátku soupeří on-line přímo na mezinárodní úrovni, Microsoft se letos rozhodl vyhlásit lokální vítěze i v následujících třech kategoriích:


Vývoj her: projekt „Save Us!“ vytvořený Michalem Benátským, Radkem Škrabalem, Tomášem Bauerem a Martinem Zacharem z ČVUT, Fakulty elektrotechnické.


Krátký film: projekt „Imagine of future“ vytvořený Michalem Růžičkou, Martinem Noskem, Vendulou Rodrovou, Janem Mükschem a Miloslavem Drábikem z Gymnázia a SOŠ Hostinné.


Fotografie:
projekt „Hungry horse“ vytvořený Hanou Šustkovou z Gymnázia Trutnov.


Čeští studenti jsou úspěšní


České týmy jsou každoročně velmi úspěšné, obsazují přední místa a jejich řešení se daří realizovat i v praxi. V roce 2007 čeští zástupci obsadili páté a sedmé místo, v loňském roce skončili na vynikajícím pátém a šestém místě. Příkladem úspěšně realizovaného projektu je návrh slepecké hole, se kterým uspěli studenti Vysokého učení technického v Brně v celosvětovém finále Imagine Cupu v roce 2006, a který je dnes úspěšně realizován v rámci Microsoft Inovačního Centra v Brně společností WebProgress.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality