Hlavní navigace

WELL SIP-T28P - VoIP telefon s obřím displejem a s routerem

6. 5. 2009

Sdílet

WELL SIP-T28P


Nejvyšší model mezi VoIP telefony značky WELL je vybaven velkým grafickým podsvíceným displejem s rozlišením 320x160 pixelů. Na displeji lze regulovat intenzitu jasu a kontrastu podle podmínek v místnosti. Telefon nabízí 16 programovatelných tlačítek, z nichž 10 je vybaveno LED diodami, které lze použít například pro rychlou volbu čísla. Součástí telefonu jsou i 4 kontextově závislá tlačítka pro přístup k nejčastějším funkcím telefonu.

Díky podpoře kodeku G.722 (HD voice)  nabízí telefon výrazně vyšší kvalitu hlasu (16kHz) než se standardně používaným kodekem G.711 (8kHz). Pokud někdo využívá služeb více poskytovatelů VoIP, uvítá podporu až 6 nezávislých SIP účtů a dvou volacích kanálů. Tímto způsoběm lze zvolit správného poskytovatele vzhledem k plánovanému hovoru a snížit tak náklady.

Well

Telefon je vybaven NAT a DHCP serverem, jehož prostřednictvím lze k zařízení připojit několik dalších síťových prvků, např. PC, které budou fungovat v rámci LAN sítě telefonu. Navenek bude telefon vystupovat pouze pod jednou IP adresou. Režim routeru lze vypnout, čímž bude telefon pracovat v bridge režimu.

Pomocí funkce BLF (busy lamp field) lze u předvolených telefonních klapek vybraných kolegů sledovat jejich stav (zda je obsazeno, vyzvání nebo je telefon nečinný). Tato funkce najde uplatnění například u sekretářky, která tak může mít stálý přehled o telefonu svého nadřízeného. K tomuto VoIP telefonu lze také připojit až šest expanzních modulů s 38 tlačítky s podporou BLF.

VoIP telefon WELL SIP-T28P řady SIP-TxxP může být díky funkci PoE napájen přes etnernetový port, netřeba tedy k jeho provozu využívat síťový adaptér. Koncová cena telefonu WELL SIP-T28P činí 4.206 Kč bez DPH.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality