Hlavní navigace

Microsoft odstartoval druhý ročník soutěže pro vývojáře open source

20. 4. 2010

Sdílet

Microsoft odstartoval druhý ročník soutěže pro vývojáře open source


Společnost Microsoft vyhlásila druhý ročník soutěže o nejlepší open source projekt. Zúčastnit se může každý, kdo přihlásí svou open source aplikaci vytvořenou ve vývojových nástrojích Microsoftu nebo rozšíří funkce produktů společnosti Microsoft.

Loňským vítězem kategorie o nejstahovanější aplikaci se stal Zbyněk Poulíček s aplikací Windows Live Calendar Gadget. Za více než půl roku od prvního uvedení na portále CodePlex si tuto open source aplikaci stáhlo přes 20 tisíc uživatelů.

Soutěžní projekty je možné do aktuálního ročníku přihlašovat do 31. května 2010 na webových stránkách http://www.microsoft.com/cze/opensource. Autoři prvních 10 přihlášených projektů získají kameru s HD rozlišením. V průběhu června 2010 porota vybere soutěžícího s nejinovativnějším nápadem, který získá odměnu v podobě návštěvy centrály společnosti Microsoft v americkém Redmondu. Následně až do konce srpna budou mít soutěžící možnost své aplikace realizovat a zdokonalovat. V září 2010 pak proběhne závěrečné vyhodnocení ve třech kategoriích:

•    nejstahovanější projekt
•    nejlepší webová aplikace
•    cena novinářů

Nejlepší projekty budou oceněny zajímavými cenami. Výherce v kategorii o nejstahovanější aplikaci získá notebook s dotykovým displejem. Vítěz nejlepší webové aplikace si odnese poukaz na letenku a ubytování dle vlastního výběru v ceně 15 tisíc korun. Výherce ceny novinářů dostane dárkovou poukázku v hodnotě 15 000 korun do obchodu s počítačovým zbožím podle svého výběru.

Více informací o soutěži najdete na stránkách www.microsoft.com/cze/opensource.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?