Hlavní navigace

Microsoft rozdal 85 telefonů Nokia Lumia vítězným českým vývojářům aplikací

23. 8. 2012

Sdílet

Microsoft vyhlásil výsledky soutěže vývojářů aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone, kterou uspořádal ve spolupráci s českým zastoupením společnosti Nokia. Soutěž probíhala čtyři měsíce. Vyhrát jeden ze stovky telefonů Nokia Lumia mohl každý vývojář, který publikoval tři české aplikace v obchodě Marketplace a dosáhl minimálně padesáti stažení.

Celkový počet registrovaných aplikací byl 970, z nichž bylo ve schvalovacím procesu akceptováno 527. Na výhru dosáhlo celkem 85 vývojářů. Dohromady se soutěže zúčastnilo 194 vývojářů v průměrném věku 24 let. Devět z nich byly ženy.

„Soutěž měla až nečekaně velký a příznivý ohlas a významným způsobem ovlivnila počet aktivních vývojářů pro platformu Windows Phone. Od téměř dvou set vývojářů se do obchodu Marketplace dostalo mnoho skutečně nápaditých a velice užitečných aplikací," říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft. „Jsme rádi, že během takto krátké chvíle vznikly pro naše nové chytré telefony z rodiny Nokia Lumia stovky užitečných aplikací, které pokrývají potřeby většiny uživatelů chytrých telefonů," dodává Igor Šmerda ze společnosti Nokia.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?