Hlavní navigace

Microsoft uvedl na trh nový Exchange Server 2010

11. 11. 2009

Sdílet

Microsoft uvedl na trh nový Exchange Server 2010


Společnost Microsoft celosvětově představila finální verzi Microsoft Exchange Serveru 2010, který je spolu s Windows 7 a Windows Serverem 2008 R2 součástí nové generace řešení navržených podle vyjádření výrobce především pro zvyšování produktivity a úsporu nákladů.

Mezi charakteristiky Microsoft Exchange Server 2010 patří vysoká dostupnost, přístup ke komunikaci z PC, webu a mobilního telefonu, komplexní uživatelské rozhraní a vylepšené možnosti kontroly, ochrany i archivace. Díky možnosti nasadit Microsoft Exchange Server 2010 na levnější disky s vyšší kapacitou se uživatelé mohou těšit i na zvětšení e-mailových schránek, a to až v řádu gigabitů.

 

Přednosti Exchange Serveru 2010 podle Microsoftu:

•    Díky až 90% snížení nároků na výkon disků je možné používat levnější SATA disky, které umožní zvětšit kapacitu e-mailových schránek.

•    Každý e-mail může mít nastaven datum platnosti. Po jeho uplynutí se e-maily smažou, přesunou do osobního archivu, nebo na ně bude aplikována politika pro uchovávání.

•   Systém včasného varování (MailTips) upozorní uživatele na skutečnosti, které vyplynou z odeslání e-mailu. Například pomůže předcházet situacím, kdy byly interní e-maily omylem odeslány mimo firmu.

•    Pro zpřehlednění množství zpráv umožňuje Microsoft Exchange Server 2010 seřadit e-maily dle konverzací, a vytvořit tak jednu přehlednou zprávu, která obsahuje veškerou dostupnou komunikaci ve všech složkách Outlooku.

•    Komunikace je automaticky zabezpečena a citlivé údaje bez autorizace neopustí firmu. Nový systém osobního archivu eliminuje lokální PST soubory. IT správce může delegovat práva na prohledávání mailboxů napříč firmou nebo definované administrátorské činnosti pověřeným osobám.

•   Exchange Server 2010 spolupracuje s více než 200 mobilními zařízeními, včetně zařízení bez operačního systému Windows Mobile. Prostřednictvím mobilního telefonu je k dispozici e-mail, kalendář a kontakty, ovládání je podobné jako v Microsoft Office Outlook, Outlook Web Access nebo Windows Mobile.

Pokud si chcete nový Microsoft Exchange Server 2010 vyzkoušet, nebo se dozvědět více informací, navštivte stránky http://www.microsoft.cz/exchange/2010 .

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?