Hlavní navigace

Microsoft vyhlásil výsledky druhého ročníku open source soutěže

19. 10. 2010

Sdílet

Soutěžilo se ve třech kategoriích. Cenu novinářů získal Vratislav Čermák s aplikací TechMe pro učení slovíček, cenu za nejlepší webovou aplikaci Václav Dajbych s aplikací Feed Viewer pro synchronizaci zpráv a informačních kanálů, a nejstahovanější aplikací se stalo rozšíření projektu Foursquare pro použití na Windows Phone 7, jehož autorem byl Altaibayar Tseveenbayar.

Soutěže se mohl zúčastnit každý open source projekt, který rozšiřoval funkce některého z produktů Microsoftu nebo byl k jeho tvorbě použít některý vývojový nástroj společnosti. Projekty následně hodnotila čtyřčlenná porota, v níž zasedli Petr Krčmář, šéfredaktor Root.cz, Martin Malý, šéfredaktor Zdroják.cz, David Polesný, šéfredaktor Živě.cz, a Roman Šuk zastupující Microsoft.

Výherci dostali zajímavé ceny v podobě notebooků, dárkových poukázek a knih. Všechny vítězné projekty včetně zdrojových kódů byly umístěny na portálu Codeplex. Podrobnější informace o soutěži naleznete na stránkách: www.microsoft.com/cze/opensource

Přehled vítězných projektů:

Cena novinářů - Vratislav Čermák (TechMe) - Jednoduchá open source aplikace je pomocníkem pro učení slovíček.

Cena za nejlepší web aplikaci - Václav Dajbych (Feed Viewer) - Gadget, který synchronizuje přečtené zprávy a odběry informačních kanálů mezi více počítači (pozn. tato kategorie byla nakonec rozšířena i na aplikace, které nejsou čistě webové).

Nejstahovanější projekt - Altaibayar Tseveenbayar (Foursquare pro Windows Phone 7) - Aplikace, která umožňuje využívat cloudové služby Foursquare na mobilních telefonech Windows Phone 7 (pozn. tuto kategorii rozhodli přímo uživatelé, a to prostřednictvím počtu stažení aplikace z portálu Codeplex.com, tato aplikace dosáhla za měsíc září 322 stažení).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?