Hlavní navigace

Middleware od IBM sám analyzuje data ze síťových senzorů

24. 8. 2009

Sdílet

Nově koncipovaný podukt WebSphere Sensor Events podle výrobce organizacím pomůže využívat data z instalovaných senzorů mnohem efektivnějším způsobem - pro zájemce má IBM připraveny různé typy vzorových instalací ve výrobních podnicích či kancelářských komplexech.
„WebSphere Sensor Events má v sobě implementován nástroj pro interpretaci dat a je také schopen tyto informace předpřipravit pro zpracování v řešeních typu Smart Analytics System. Je schopen posílat data i aplikacím třetích výrobců, jako jsou enterprise resource planning (ERP) či customer relationship management (CRM)," říká Brian Dalgetty, šéf divize senzorických systémů v IBM.
Dosud software WebSphere Sensor Events přitom sloužil pouze pro sběr a filtrování dat ze senzorů. Nově jsou do něj přidány technologie CEP (complex event processing), již získala akvizicí firmy AptSoft, a také funkce BPEM (business process and events management) dostupné dosud v řešeních WebSphere a Tivoli. Například CEP dokáže analyzovat rozsáhlé objemy informací v reálném čase a zachytit údálosti, jež mohou mít nějaký zásadnější vliv na podnikatelské aktivity provozovatele - třeba podvodné transakce.
V současnosti je v podnikové infrastruktuře obvykle nainstalovány především senzory využívajíc technologii RFID (radio frequency identification), jež se často přidávají ke zboží kvůli sledování jejich polohy a pohybu, nebo jsou umístěny ve firemních PC či pevných discích.
Nové typy senzorů pak představují například tzv. thermometry nebo měřiče spotřeby elektrické energie, jež mohou v on-line režimu aktivovat různé akce či podávat případná varování. Moderními jsou i senzory s implementovaným GPS modulem.
WebSphere Sensor Events je v současnosti dostupný pro platformy Microsoft Windows, SuSE Linux a Red Hat Linux, a to za cenu od 20 do 150 tisíc dolarů (za nelimitovanou variantu).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?