Hlavní navigace

Nová mobilní platforma Samsung Bada

16. 11. 2009

Sdílet

Mobilní platforma Samsung Bada


Tento nový přírůstek do mobilního ekosystému Samsung umožní vývojářům vytvářet aplikace pro nové mobilní telefony Samsung, výrobce však přitom nadále podporuje otevřené operační systémy Symbian a Linux, stejně jako Android a Windows Mobile.

Název „Bada“, který v korejštině znamená „oceán“, byl podle Samsungu vybrán proto, aby vyjadřoval rozmanitost potenciálních aplikací, které mohou být při používání nové platformy vytvořeny. Odráží i závazek společnosti Samsung k mnoha otevřeným platformám v mobilním průmyslu. Platforma Samsung Bada by měla být jednoduchá pro používání, zejména pak v oblasti aplikací používajících webové služby.

Oficiální webové stránky (www.bada.com) byly spuštěny 10. listopadu a budou uvádět celou škálu informací o platformě Bada, včetně nejnovějších informací o zavádění nových produktů, sady nástrojů pro vývoj softwarů (SDK), zajímavostí a oznámení o pořádání akcí. Společnost Samsung bude též hostit oficiální akci při příležitosti spuštění platformy Bada, a to v prosinci v Londýně, ve Velké Británii, a téhož dne také poprvé poodhalí sadu nástrojů pro vývoj softwarů na platformě Bada (SDK) vývojovým pracovníkům.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?