Hlavní navigace

Možnost stahování RC verzí Windows 7 a Windows Server 2008 R2 skončí za necelý měsíc

22. 7. 2009

Sdílet

Uživatelé, firmy a organizace tak mají poslední možnost vyzkoušet tyto operační systémy ještě před uvedením jejich finální verze na trh, jež je plánováno na konec října 2009. V této době by již měly být v obchodech počítače s předinstalovaným systémem Windows 7 od většiny výrobců a zároveň krabicové licence tohoto nového klientského operačního systému.

V současné době mají uživatelé možnost pořídit si nový počítač nebo krabicovou licenci Windows Vista Home Premium, Business nebo Ultimate a získat tak v rámci programu Technologické záruky upgrade na systém Windows 7. V souvislosti s přechodem na systém Windows 7 může být v některých případech požadována úhrada nákladů za vytvoření obrazu disku a nákladů na poštovné a balné. Přesné podmínky získání upgrade licence na systém Windows 7 lze najít na stránkách konkrétního výrobce počítače nebo u prodejců počítačů a psali jsem o nich také v článku Microsoft spouští program přechodu z Visty na Windows 7.

Release Candidate verze Windows 7 pak bude fungovat do začátku června roku 2010, ale již od 1. března by se měla automaticky vypínat po dvou hodinách provozu, aby uživatelé byli motivováni k zakoupení plné verze. Bližší informace najdete v článku Microsoft bude nutit uživatele Windows 7 RC k přechodu na placenou verzi OS na našem sesterském PCWorldu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?