Hlavní navigace

Samsung se pochlubil dvěma novými kompaktními fotoaparáty PL55 a PL70

22. 7. 2009

Sdílet

Samsung uvádí na trh dva nové kompaktní fotoaparáty

 

Společnost Samsung Digital Imaging uvádí na trh nové modely fotoaparátů PL70 a PL55. Rozšíří tak řadu PL, která zahrnuje kompaktní digitální fotoaparáty, které by se dle výrobce měly vyznačovat snadným ovládáním. Nové modely PL70 a PL55 přicházejí s rozlišením 12,2 megapixelů a 5x optickým zoomem.

Samsung PL70
S přístrojem PL70 získávají uživatelé 28mm širokoúhlý objektiv, zatímco model PL55 nabízí standardní 35mm objektiv. Fotoaparáty PL70 a PL55 nabízejí 5x optický zoom a stabilizaci obrazu, která omezuje rozmazání obrazu způsobené chvěním rukou. PL70 nabízí duální stabilizaci obrazu (Dual Image Stabilization), jež kombinuje technologie optické a digitální stabilizace. PL55 má digitální stabilizaci obrazu (Digital Image Stabilization). Uživatelé také mohou komponovat své záběry a prohlížet si pořízené fotografie na velkém LCD displeji. PL70 je vybaven LCD displejem s úhlopříčkou 3,0 palce a PL55 s úhlopříčkou 2,7 palce.

Samsung PL55
Oba fotoaparáty nabízejí fotografický režim Smart Auto, což je nastavení, které automaticky volí jeden z 11 scénických režimů. Po skončení fotografování můžete u modelů PL70 a PL55 využít funkci Smart Album, což je  nástroj, který uživatelům umožňuje vyhledávat konkrétní fotografie uložené na paměťové kartě. Smart Album automaticky organizuje digitální fotografie, a umožňuje tak uživatelům zúžit vyhledávání na základě konkrétních kritérií, např. datum nebo týden pořízení fotografie, celkový barevný tón, portréty nebo určité typy souborů jako fotografie, videa nebo hlasové poznámky.

Model PL70 je dále vybaven technologií rozpoznávání obličeje (Face Recognition), která do vnitřní paměti fotoaparátu automaticky uloží až 10 preferovaných obličejů. Při pořizování portrétu pak PL70 automaticky rozpozná, zda je v záběru jeden z uživatelem preferovaných obličejů a identifikuje ho jako prioritní pro zaostření a expozici. Uživatelé také ušetří čas, který by strávili tříděním fotografií, a mohou místo toho vyhledávat fotografie, které obsahují konkrétní obličej. U nových modelů PL70 a PL55 také najdeme systém nazvaný výrobcem "dokonalý portrét" (Perfect Portrait System), který zahrnuje funkce Face Detection (detekce obličeje), Smile Shot (detekce úsměvu), Blink Detection (detekce mrknutí) a Beauty Shot (retuš pleti).

S modelem PL70 mohou uživatelé nahrávat video ve vysokém rozlišení 720p, které lze pomocí optického adaptéru HDMI přehrát na televizoru s HD rozlišením. Fotoaparát také využívá kompresi H.264, což je kodek, který uživatelům umožňuje nahrávat video po delší dobu. PL55 zaznamenává vysoce kvalitní video ve formátu MJPEG v rozlišení 640x480 pixelů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?