Hlavní navigace

MSI uvádí grafickou kartu N460GTX Hawk

5. 9. 2010

Sdílet

Společnost MS oficiálně uvedla novou grafickou kartu N460GTX Hawk. Novinka  je vybavena funkcí Triple Overvoltage (trojnásobné zvýšení napětí), která umožňuje změnu napětí grafického jádra, pamětí a napětí PLL (fázový závěs). Díky tomu mohou podle výrobce overclockeři dosáhnout hranici frekvence 1 GHz i při  chlazení vzduchem. Nová karta s čipem GTX460 využívá design MSI řady Hawk včetně 7+1fázového napájení, kontrolních bodů napájení V-Check, funkce APS (Active Phase Switching – automatické vypínání fází), chladiče Twin Frozr II se dvěma ventilátory a použitých komponent třídy Military Class.

 N460GTX Hawk

Referenční karty jsou vybaveny 5+1fázovým napájením, které je na srovnatelných kartách schopné dodat kartě maximálně 90A. Oproti tomu design PWM se 7+1 fází napájení u karty MSI N460GTX Hawk je schopný pro GPU dodat až 120A. Zároveň technologie APS (Active Phase Switching) pro automatické přepínání fází optimalizuje využití a spotřebu energie dle zatížení a požadavků grafického čipu.

N460GTX Hawk disponuje dvěma 8cm ventilátory, čtyřmi heat-pipe typu SuperPipe a měděným chladičemi s poniklovaným povrchem. Ve srovnání s referenčním chladičem je údajně Twin Frozr II schopen snížit teplotu GPU o 18 °C níže a jeho hlučnost je až o 8,1 dB nižší.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?