Hlavní navigace

MySQL optimalizovaná i pro velké webové a cloudové aplikace

29. 5. 2014

Sdílet

Dostupnost open source frameworku MySQL Fabric oznámil Oracle. Jde o integrovaný rozšiřitelný systém, který zajistí vysokou dostupnost (detekce selhání, převzetí služeb)  a škálovatelnost (prostřednictvím automatizovaného dělení dat do různých fyzických úložišť – sharding) databáze MySQL a umožní její jednoduché nasazení v rámci moderních webových a cloudových aplikací.

MySQL Fabric je nástrojem pro řízení serverových farem MySQL, k dispozici ke stažení na webu dev.mysql.com/downloads/fabric/.

Pokud se MySQL Fabric používá spolu s komponentou MySQL Replicator, nabízí automatickou detekci při selhání a převzetí služeb. V rámci databázového modelu Master/Slave umožňuje systém MySQL Fabric při selhání serveru vybrat jednu z podřízených databází (Slave) a učinit z ní novou databází Master.

Transakce se automaticky směřují na aktuální databází Master a databáze Slave slouží k vyrovnávání zátěže při zpracování databázových dotazů. Topologie a stav serverů jsou pro aplikaci transparentní.

Automatizovaný sharding a de-sharding (spojování) dat usnadňují řízení procesů v rámci vývoje i provozu aplikací. Uživatelé mohou v důsledku toho efektivněji pracovat s databázovými tabulkami nebo přesouvat rozdělená data mezi servery.

Díky rozšířením a konektorům může databáze MySQL nyní jednoduše spolupracovat s prostředími PHP, Python a Java. Transakce a databázové dotazy se pak přímo směrují na správný server MySQL, což eliminuje zpoždění (latenci), které by jinak způsobovalo zpracování na úrovni rozhraní proxy.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?