Hlavní navigace

Na pracovním trhu se přiostřuje zejména boj o IT odborníky

24. 6. 2016

Sdílet

 Ve srovnání s loňským rokem Monster eviduje 15% nárůst počtu inzerátů firem hledajících na tyto pozice nové kolegy. Současně se ale zaměstnavatelé musí vyrovnávat s menším zájmem IT profesionálů o nabízenou práci.

„Přesto, že v IT oborech lze dosáhnout na nadprůměrné výdělky, firmy se musí vyrovnávat s nedostatkem IT specialistů. V některých případech společnosti neváhají nabídnout uchazečům až o 30 % vyšší plat a k tomu ještě nadstandardní benefity jen proto, aby dané místo nezůstalo neobsazené,“ popisuje aktuální stav v IT Petr Kubačka, ředitel Monster Career CZ.

Vedle České republiky obsazuje Monster pracovní pozice také v zahraničí. Mezi Čechy patří k nejoblíbenějším destinacím pro výkon povolání Německo, Velká Británie a Rakousko.

Do Německa nejčastěji odcházejí odborníci na technické pozice, zatímco ve Velké Británii nacházejí uplatnění správci počítačových sítí a podpora uživatelů. Při rozhodování o cílové zemi sehrává zejména v případě Rakouska a Německa roli geografická a kulturní blízkost.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?