Hlavní navigace

Nebezpečný týden v IT (5/2010)

5. 4. 2010

Sdílet

Nebezpečný týden v IT (5/2010)

 

Ve Windows lze spustit libovolný kód vložený do souboru PDF. Útok se sice neobejde bez určité asistence uživatele, zranitelný jím je ale nejen Adobe Reader, ale i 2. nejpoužívanější prohlížeč FoxIt. Zdá se, že navíc nejde o žádnou konkrétní zranitelnost, ale už o chybu v návrhu.

Více na SecurityWorld.cz

 

HackerInternetoví podvodníci kopírují legitimní firmy a vytvářejí celý ekosystém vzájemně provázaných činností, v němž samotní hackeři představují pouze jednu z pozic. Jakých je dnes 10 hlavních profesí internetové kriminality?

Více na SecurityWorld.cz

 

Nová varianta botnetu Zeus je zase o něco chytřejší. Tento malware se specializuje především na vykrádání účtů internetového bankovnictví, nyní po sobě umí chytře zahladit stopy. Banka ani policie pak nedokáží vysledovat počítač, z něhož byl zadán podvodný příkaz.

Více na SecurityWorld.cz

 

Na hackerské soutěži skupiny Pwn2Own byly velmi rychle kompromitovány webové prohlížeče Internet Explorer a Firefox na Windows 7. Microsoft čelí kritice, že jeho technologie DEP a ASLR nepředstavují dostatečnou ochranu operačního systému. Mají kritici pravdu?

Více na SecurityWorld.cz

 

Jak se mohlo stát, že čínský cenzorní firewall odřízl i některé počítače v USA a lidé si zde tak mohli podobu čínské cenzury Internetu vyzkoušet na vlastní kůži?

Více na SecurityWorld.cz

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?