Hlavní navigace

Nejrychlejší satelitní komunikaci vymýšleli v Brně

14. 7. 2022

Sdílet

letadlo-more-cessna-utek Autor: © Shutterbas - Fotolia.com

Společnosti Inmarsat a Honeywell představily službu SwiftJet, což má být nejrychlejší satelitní internetové připojení v letectví. Do komerčních služeb vstoupí v první polovině roku 2023 a bude poskytovat dosud nejvyšší rychlosti v L-pásmu. Na vývoj tohoto řešení se podílel také tým inženýrů v brněnském R&D centru Honeywellu, který pracoval na vývoji softwaru.

SwiftJet využívá hardware vyvinutý společností Honeywell, kterým může být vybavena široká škála letadel a který podporuje kokpitové a bezpečnostní služby. Jako jedna z prvních nových služeb představených v satelitní síti Elera společnosti Inmarsat nabídne SwiftJet globální pokrytí napříč letovými trasami s maximální rychlostí 2,6 Mb/s, což je až šestkrát rychleji než stávající řešení pro business leteckou konektivitu společnosti Inmarsat v L-pásmu.

Budou také povoleny aplikace pro sociální média a video, jako je TikTok a YouTube, které byly na L-pásmo náročné. Služba také vytváří nové příležitosti na trhu menších tryskových letadel. Ta se dříve omezovala na základní hlasové nebo textové připojení, které nevyhovuje potřebám moderních cestujících.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?