Hlavní navigace

Nokia představila tři levné chytré telefony

14. 4. 2010

Sdílet

Nokia představila tři levné chytré telefony

 

Největší výrobce mobilních telefonů na světě, finská společnosti Nokia, včera představila tři nové telefony, které by měly konkurovat BlackBerry od kanadské společnosti RIM. Nokia pojmenovala nové telefony C3, C6 a E5. Model C3 je opatřen plnohodnotnou klávesnicí a doporučená maloobchodní cena je pouhých 90 euro (2300 Kč bez DPH). Podle analytiků bude C3 jedním z klíčových zařízení Nokie tohoto roku. Co se týče zbylých dvou telefonů, podle Nokie jde o mainstreamové smartphony, které budou stát 220 euro (5700 Kč - model C6) a 180 euro (5000 Kč - model E5).

"V oblasti smartphonů jsou nové telefony Nokie jasným konkurentem RIM," řekl pro agenturu Reuters Liari Nurmi z Nokie. "U modelu C3 jsme schopni jít na takovou cenu, na jakou se RIM nikdy nedostane." C3 se začne prodávat ještě v tomto čtvrtletí.

"Nokia tyto telefony vydává poměrně pozdě, ale přece. Mohly by se prosadit na rozvojových trzích, kde dominují společnosti LG a Samsung," řekl analytik Geoff Blaber z britské konzultantské společnosti CCS Insight.

 

 

 

 

Zdroj: Reuters

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?