Hlavní navigace

BenQ: nová řada monitorů E nabízí rozlišení Full HD

23. 9. 2009

Sdílet

BenQ: nová řada monitorů E


První modely nové řady – E2220HD a E2420HD – jsou jednoznačně nakloněny současnému trendu rozvoje rozlišení Full HD. Nové monitory jsou vybaveny 11 konektory - dvěma porty HDMI, čtyřmi porty USB,  dále D-Sub a DVI, navíc nechybí ani torjice audio konektorů.  Monitory umožňují přepínat mezi sledováním televize nebo použitím herní konzoly, přehrávače Blu-ray, webové kamery, počítače nebo přehrávače iPod bez nutnosti přepojovat kabely.  Stejně tak mohou být současně připojeny sluchátka, přídavné reproduktory s prostorovým zvukem (doplňující dva vestavěné reproduktory o výkonu 1,5 W) a přehrávač MP3.

E2220HD
Nová řada monitorů obsahuje řadu vylepšení - například  třetí generaci technologie Senseye 3TM společnosti BenQ, která umožňuje stiskem tlačítka optimalizovat kontrast, jas, barevnost a pohyb v různých režimech multimediálního nebo kancelářského použití. Režim Standard (kancelář a práce s internetem), Movie (sledování DVD a televize), Game, Photo, sRGB (zajišťuje 100% zachování barev u všech zařízení sRGB) a Eco (snižuje spotřebu energie).  Technologie Senseye 3 dle výrobce zlepšuje kvalitu obrazu rozšířením běžné barevné škály RGB (červená, zelená a modrá) o škálu CYM (azurová, žlutá a purpurová).  Ke kvalitnímu zobrazování obsahu dále přispívá dynamický kontrast 50 000:1, hodnota jasu 300 kandel na metr čtvereční a doba odezvy bránící rozostření obrazu (2 ms GTG u modelu E2420HD a 5 ms u modelu E2220HD).

E2420HD
Dolní hrana monitorů řady E napodobuje podle BenQ tradiční čínský svitek, symbol starobylého malířství, elegance a klidu.  Hrana ve tvaru svitku připodobňuje zobrazovaný obsah k uměleckým dílům a současně ukrývá reproduktory monitoru.  Tlačítko k zapnutí nebo vypnutí monitoru je umístěno na boční straně svitku.  Tvar stojanu monitorů řady E je také převzat ze starobylých asijských symbolů pro krásu – tentokrát napodobuje šíji gejši.  

Všechny monitory řady E jsou certifikovány pro operační systém Microsoft Windows 7, a jsou proto plně kompatibilní se systémem barev systému Windows 7.  Monitor řady E stačí připojit k počítači s operačním systémem Windows 7 a systém tento monitor obratem rozpozná. Modely E2220HD a E2420HD jsou dostupné po celém světě od začátku srpna.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?