Hlavní navigace

Nová řada notebooků Sony Vaio F - čtyři jádra pro multimédia

18. 1. 2010

Sdílet

Nová řada notebooků Sony VAIO F


Model VAIO VPCF11Z1E/BI se odlišuje černou povrchovou úpravou a zvýrazněnou elastomerovou opěrkou zápěstí. Novinka nabídne displej Full HD VAIO Premium o úhlopříčce 41,6 cm (16,4”), který je vybaven ochranou proti odleskům a podle výrobce přináší 100% Adobe RGB pokrytí pro přirozené podání barevných tónů. Ostatní modely řady VAIO F jsou vybaveny displejem VAIO Display s rozlišením Full HD -  1920x1080 pixelů.

Senzor okolního osvětlení automaticky upravuje podsvícení displeje a šetří elektrickou energii při práci v málo osvětleném prostředí. K dispozici je také užitečné tlačítko vypnutí displeje (Display Off), které snižuje spotřebu při poslechu hudby nebo během sledování filmu na připojeném televizoru.

 

Nová řada notebooků Sony VAIO F

 

Multimediální výkon zajišťuje řada procesorů Intel Core i7 (Quad Core, 8 jader), kterou doplňuje vypalovací Blu-ray mechanika a 8 GB DDR3 RAM. Grafická karta NVIDIA GeForce GT330M v kombinaci s 1GB GDDR3 VRAM a paralelní architekturou CUDA skýtá výkon pro 3D grafiku a přehrávání Full HD videa. Za zmínku stojí rovněž zdokonalený audio systém notebooku Dolby Home Theater v3.

Nové notebooky řady VAIO F jsou vybaveny operačním systémem Windows 7 Home Premium. Přiložený software obsahuje nejnovější verzi programu Picture Motion Browser VAIO Edition optimalizovanou pro práci na počítačích s čtyřjádrovými procesory. Tato aplikacemá zrychlit tvorbu profesionálního domácího videa a zároveň umožňuje ukládání na DVD nebo Blu-ray disky.

Nová řada výkonných multimediálních notebooků VAIO F bude v prodeji od konce ledna 2010.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?