Hlavní navigace

Nová řešení pro Big Data od HP

19. 6. 2013

Sdílet

Podle nového výzkumu provedeného na zakázku HP investuje během letošního roku téměř 60 % organizací nejméně desetinu svého rozpočtu do inovací v oblasti velkých objemů dat. Výzkum rovněž zjistil, že zhruba v každé třetí organizaci byly stávající pokusy o zavedení řešení pro správu a zpracování "big data" neúspěšné. 

HP proto nyní představilo řešení HAVEn, platformu pro analýzu velkoobjemových dat. Využívá analytický software, hardware a služby společnosti HP.

Platforma HAVEn kombinuje technologie HP Autonomy, HP Vertica, HP ArcSight a HP Operations Management s technologiem třetích stran (Hadoop apod.). K výhodám má patřit podpora různorodých virtualizačních technologií.

Prvním integrovaným řešením pro analýzy velkých datových objemů, postaveným na platformě HAVEn, je HP Operations Analytics. Toto řešení umožňuje organizacím používat, spravovat a analyzovat obrovské proudy provozních dat z různých IT produktů HP, včetně HP ArcSight Logger, HP Business Service Management, a zdrojů třetích stran.

Divize HP Technology Services rozšířila nabídku služeb o Big Data Consulting Practice, jenž pomůže organizacím identifikovat a odstranit překážky, které by mohly komplikovat nasazení řešení pro zpracování a správu velkoobjemových dat. 

HP rovněž uvedlo dvě další služby pro snazší práci s velkoobjemovými daty:
HP Vertica Community Edition – volně stažitelný software, který nabízí stejné funkce jako HP Vertica Analytics Platform Enterprise Edition a umožňuje organizacím analyzovat až 1 TB dat.
HP Autonomy Legacy Data Cleanup – řešení pro správu informací, které pomůže zákazníkům analyzovat starší data, snížit náklady a minimalizovat rizika během nasazování nástrojů pro zpracovávání velkoobjemových dat. 

 

„Řešení pro zpracování velkoobjemových dat nabízejí organizacím potenciál, jak využít veškeré informace – interní i externí – v reálném čase. Generují obsáhlé analýzy, díky nimž lze provádět extrémně rychlá rozhodnutí," uvedl George Kadifa, výkonný viceprezident HP Software. 

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?