Hlavní navigace

Nové revize základních desek ROG od Asusu - Maximus III

2. 10. 2009

Sdílet

Základní desky ROG Maximus III


Obě nové desky vycházejí z čipové sady Intel P55 a jsou vybaveny vlastnostmi, které ocení zejména hráči. Patří mezi ně například vylepšená in-game odezva, snížená internetová latence nebo velmi rychlý tweaking na bázi hardwaru. Model ATX Maximus III Formula je podle Asusu určen pro počítačové nadšence, hardcore hráče a zájemce o žhavé novinky. Naopak druhá z uvedených základních desek, mATX Maximus III GENE, byla navržena primárně pro „ladiče skříní” (case moddery) a hráče, kteří si uvědomují možnosti svého rozpočtu a preferují menší, ale přesto výkonné zařízení.

Maximus III FormulaGameFirst

Technologie GameFirst řídí internetový provoz podle potřeb uživatele - ten je pak schopen provádět úkony na webu, stahovat nebo načítat soubory a účastnit se zárověň i chatů na internetu, zatímco si stále zachovává nízký čas pingů nutný pro hraní her.

Speeding HDD

Speeding HDD využívá dvoukanálového přenosu dat, čímž snižuje časový interval při přístupu k datům. Aby si mohli uživatelé této technologie užívat naplno, stačí připojit dva HDD ke speciálně označeným SATA konektorům na základní desce řady Maximus III. Disky se nastaví automaticky, takže ruční konfigurace není nutná.

SupremeFX X-Fi

Díky  podpoře CMSS3D, technologie EAX a známého Crystalizeru od Creative Lab, přináší podle výrobce technologie SupremeFX X-Fi kvalitní zvuk v oblasti her. Tato iterace SupremeFX X-Fi také podporuje Blu-ray výstup.

Tweakování

Základní desky řady Maximus III se vyznačují overclockingovým rozhraním ROG Connect, které umožňuje uživatelům připojit se k přidanému iROG kontroleru přes oddělené PC – například notebook – pomocí USB kabelu. Takto mohou uživatelé seřídit hlavní systém na čistě hardwarové úrovni, stejně jako třeba prohlížet POST code a údaje o stavu hardwaru na notebooku nebo netbooku.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?