Hlavní navigace

Nové switche a technologie pro síťové prvky představilo Cisco

19. 3. 2010

Sdílet

Kromě stávající technologie StackWise Plus, která umožňuje spojit zařízení do stacku, zahrnují switche také řešení StackPower, která prý jako vůbec první umožňuje sdílet energii ve stacku až čtyř switchů. V případě výpadku pak dokáže přiřadit energii aplikacím, které jsou pro činnost podniku kritické, na úkor jiných s nízkou prioritou, které uživatel předem nadefinoval. Switche rovněž obsahují nástroje pro automatickou instalaci.

Switche řady Catalyst 2960-S jsou vybaveny technologií FlexStack pro zvýšenou dostupnost a výkon, 10GE uplinky či standardem PoE na každém portu. Řada 2960-S byla navíc energeticky optimalizovaná a dosahuje prý až 50 procent úspor energie oproti předchozím modelům.

Cisco vydalo rovněž nový Software Release 6 pro routery řady Cisco ASR 1000 s novými funkcemi bezpečnosti, unified communications a řízení.

Novinky také zahrnují podporu pro technologie EnergyWise, Medianet a TrustSec. Prvně jmenovaná umožňuje proaktivně kontrolovat spotřebu energie a snižovat provozní náklady i produkované emise. Cisco také představilo EnergyWise Orchestrator, který rozšiřuje řízení spotřeby do stolních počítačů a laptopů. Vydalo rovněž balíček EnergyWise SDK, který umožňuje implementovat technologii do produktů třetích stran.

TrustSec v sobě kombinující indenty a politiky, které zákazníkům umožňuje zavádět bezpečnostní politiky napříč všemi přístupovými technologiemi, ať už jde o drátové, bezdrátové nebo virtuální privátní sítě. Tato technologie je dostupná i pro portfolio Catalyst 3560/3750, přičemž nové switche řady Catalyst 3560/3750-X Series zahrnují jako prý vůbec první na trhu standard 802.1a/e (MACsec) pro šifrovaný přenos dat mezi switchem a klientem.

Medianet, řešení pro detekci a optimalizaci koncových video zařízení, umožňuje podle dodavatele alokovat a prioritizovat síťové zdroje tak, aby bylo video doručeno z jednoho typu zařízení, jako je TelePresence, do druhého typu, například laptopu nebo mobilního telefonu. Tuto technologii nyní podporují i nové řady switchů i nová generace routerů ISR G2.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?