Hlavní navigace

Nové verze antivirových řešení pro podnikovou sféru představil TrustPort

3. 11. 2009

Sdílet

 

Zatímco první z nich se soustřeďuje na ochranu počítače proti malwaru, druhý produkt k tomu přidává osobní firewall a zabezpečení soukromých dat prostřednictvím šifrování a skartace.

Pro firemní zákazníky je určen Antivirus Business 2010 a PC Security Business 2010. Jejich vzhled i funkcionalita vycházejí z verzí pro SOHO segment, nabízejí ovšem možnost centrální správy a hromadné instalace softwaru v podnikové síti. Kromě toho je lze zakoupit nejen ve verzi se dvěma, ale také se čtyřmi skenovacími motory.

Ve všech zmíněných produktech byly nově použity skenovací motory AVG a BitDefender jako výchozí kombinace. Došlo tak prý ke zvýšení virové detekce při současném snížení počtu falešných poplachů.

Oproti předchozím verzím přibyla automatizovaná instalace softwarových aktualizací, bez nutnosti manuálního zásahu uživatele. Jedná se o funkční aktualizace, nikoli o automatické aktualizace virových vzorků, které jsou prý samozřejmostí již dávno.

Zdokonalení se dočkala také poštovní ochrana. Software nově obsahuje zásuvné moduly pro všechny běžně používané klienty, tedy Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail a Mozilla Thunderbird, a umožňuje tak efektivnější likvidaci nevyžádané a infikované pošty. Proti pokusům malwaru vyřadit antivirus z normálního provozu byla zavedena ochrana systémových souborů antiviru.

Novinky jsou kompatibilní se všemi aktuálními platformami Windows, a to v 32bitové i v 64bitové verzi.. Software je k dispozici v pěti jazykových verzích - anglické, české, italské, německé a španělské.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?