Hlavní navigace

Novinky z Computexu od společnosti Asus

10. 6. 2009

Sdílet

ASUS na veletrhu COMPUTEX 2009 představil svou vizi práce s počítačem

 

Představena byla také sada Eee Life, která je souborem produktů řady Eee, jež nabízí intuitivní dotykové ovládání i široké možnosti bezdrátového a internetového připojení. Mezi vybrané produkty patří nedávno oznámená řada Eee PC Seashell, videotelefon Eee Videophone Touch SV1T a EeeTop PC ET20/22.

Koncepce Seamless Experience

Koncepce „Seamless Experience“ je výsledkem rozboru zpětné vazby, návrhů a doporučení, které zaslali uživatelé z celého světa prostřednictvím webu WePC.com, společného projektu společností ASUS a Intel. Koncepce „Seamless Experience“ přichází se čtyřmi myšlenkami, které zjednodušují způsob, jímž uživatelé využívají svá PC, komunikují a sdílí mezi sebou data. Například notebooky, které se nachází nedaleko od sebe, spolu mohou komunikovat a automaticky si mezi sebou posílat soubory, jako jsou třeba fotografie. Zadruhé kombinuje informace z několika zdrojů, či dokonce z kusu papíru, a převádí je do digitálního souboru. Ten lze následně sdílet s přáteli či rodinou na velkém „stolním“ rozhraní. Díky tomu budou uživatelé vědět, že nezáleží na formátu dat, která do zařízení dodají, a přesto je budou moci sdílet s ostatními.

Přístup „Seamless Experience“ uživatelům umožňuje také maximalizovat potenciál jejich zařízení pomocí vzdáleného superpočítače. Díky tomu mají uživatelé neustálý přístup ke svým multimediálním souborům, důležité práci nebo osobním datům, aniž by s sebou museli neustále nosit těžký notebook. Neustálý datový tok uživatelům umožňuje synchronizovat jejich PDA, mobilní telefony, PC a notebooky, takže mohou pracovat na souboru, jehož úpravy lze následně synchronizovat mezi všemi zařízeními. Nabízí se i možnost analýzy dat z nedigitálních formátů, např. informace poznamenané na kusu papíru, přičemž počítač dokáže rozpoznat rukou psaný text a uložit jej do systému pro další použití.

Řada EeeTop PC ET20/22

Řada EeeTop PC ET20/22 disponuje dle tvrzení výrobce intuitivním ovládáním a funkcemi, jako je např. EeeCam  - ta umožňuje uživatelům pořizovat fotografie jich samotných či pořádat videokonference s rodinou nebo přáteli. Díky funkci Eee Memo mohou uživatelé pro přátele či členy rodiny zanechávat digitální poznámky, které je možné napsat buď klasickým způsobem na klávesnici, nebo pomocí funkce rozpoznání ručně psaných znaků. Uživatelé mají možnost tyto poznámky také vytisknout či odeslat e-mailem nebo nahrát hlasovou či obrazovou zprávu. Funkce FotoFun zpřístupňuje uživatelům možnost vytvoření osobních alb během několika minut seřazením fotografií do složky s náhledy.


 

Videotelefon Eee Videophone Touch

Videotelefon Eee Videophone Touch AiGuru SV1T byl vytvořen tak, aby uživatelům nabídl možnost pohodlně pořádat videokonference bez nutnosti potýkat se s komplikovaným nastavením. Jedná se o samostatné komunikační zařízení vybavené 7-palcovým dotykovým displejem a ikonovým ovládacím rozhraním, které uživatelům umožňuje využívat videohovorů s ostatními uživateli prostřednictvím vestavěné webové kamery, reproduktoru a mikrofonu.
Řada Eee PC Seashell

Řada Eee PC Seashell je sérií internetových zařízení, jejichž design se podle Asusu nechal inspirovat mořskou lasturou. V současné době jsou k dispozici tři modely: Eee PC 1008HA je vybaven 10,1palcovým displejem a 18 mm silnou jednolitou konstrukcí, Eee PC 1005HA disponuje 10,1palcovým displejem a výdrží baterie prodlouženou až na 10,5 hodiny a konečně Eee PC 1101HA, který se vyznačuje 11,6palcovým, širokoúhlým HD displejem s LED podsvícením. Všechny tyto modely jsou osazeny 160GB pevným diskem. S Eee PC Seashell 1101HA můžete dle tvrzení výrobce pracovat až 11 hodin, ostatní modely jsou schopny na jedno nabití zůstat v provozu 6 až 11 hodin.Řada Eee PC Seashell je standardně vybavena technologií bezdrátového připojení 802.11n a Bluetooth. Vestavěná 1,3megapixelová webová kamera a digitální mikrofon umožňují uživatelům komunikaci s využitím audia i videa. Řada Eee PC Seashell představuje také  technologii Super Hybrid Engine společnosti ASUS, která v každém okamžiku monitoruje aktuální využití notebooku a v závislosti na něm řídí systém napájení. Uživatelé si také mohou vybrat ze tří přednastavených profilů napájení, které jim pomohou uspokojit požadavky na různé využití notebooku. Díky vícedotykovému touchpadu je možné intuitivně rolovat na webových stránkách nebo zobrazovat a zpracovávat obrázky.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?