Hlavní navigace

Soutěž Sony World Photography Awards 2010

10. 6. 2009

Sdílet

Soutěž Sony World Photography Awards 2010S kategoriemi jak pro profesionály, tak pro amatéry, je Sony World Photography Awards jednou z největších fotografických událostí na světě. Tato soutěž jezajímavou příležitostí jak pro zkušené fotografy, tak pro fotografy začínající. V roce 2009 tato soutěž přilákala více než 60.000 účastníků ze 139 různých zemí.

Soutěž pro profesionální fotografy zahrnuje 12 kategorií o třech žánrech – komerční fotografie, výtvarná fotografie a fotožurnalistika/dokument. Celkový vítěz získá cenu L’Iris D’Or společně s $25.000 (USD) a fotografickým vybavením značky Sony.  Práce  finalistů 36 jednotlivých kategoriích budou vystaveny v galeriích po celém světě v rámci celosvětového turné Sony World Photography Awards Global Tour v období 2010 až 2011.

Novinkou pro rok 2010 je představení kategorie dokumentu pro amatérské fotografy. Ať už na snímku bude osoba, místo nebo momentální událost, cílem této katerogire je najít obrázek který zachycuje významné události každodenního života. Z devíti kategorií bude jednomu soutěžícímu udělen titul Sony World Photography Awards Amateur Photographer of the Year a cena v podobě $5.000 (USD) a fotografického vybavení značky Sony.  Přihlášení do soutěže je bezplatné - všechny snímky však musí být pořízeny v roce 2009.

1. června také startuje Campaign Award 2010, speciální kategorie pro amatérské fotografy, která je zaměřena na snímky zachycující emoce a vášeň fotbalu z pohledu fanouška – chvíle euforie i zmaru a vše, co jsou fanoušci schopni udělat pro podporu svého týmu. Vítěznou fotografii vybere slavný sportovní fotograf Delly Carr a součástí ceny budou dvě vstupenky na zápas mistrovství světa ve fotbale 2010 v Jihoafrické republice, digitální zrcadlovka a objektiv Sony α a příležitost stát se fotografem v rámci digitální kampaně Sony. Odborná hodnotící porota bude sestavena z členů Světové fotografické akademie a její složení bude oznámeno v průběhu letošního roku.


Milníky v průběhu soutěže:

2009
1. 6.    Zahájení přijímání příspěvků do amatérských i profesionálních kategorií
2. – 15. 6.    Globální Turné v Galerii 21, Tokio, Japonsko
4. 12.          Uzávěrka přihlášek do profesionálních i amatérských kategorií

2010
únor        Zveřejnění užšího výběru
březen    Zveřejnění vítězů jednotlivých kategorií
duben    World Photography Awards Forum a slavnostní vyhlášení vítězů Sony World Photography Awards v Cannes

Kategorie

•    Profesionální kategorie: 
o    Architektura
o    Umění a zábava
o    Reklama
o    Konceptuální umění
o    Problémy současnosti
o    Aktuální události
o    Móda
o    Krajina    
o    Hudba
o    Přírodní vědy
o    Portrét
o    Sport

•    Amatérské kategorie:
o    Architektura
o    Konceptuální umění
o    Dokument
o    Móda
o    Krajina
o    Hudba
o    Přírodní vědy
o    Portrét
o    Sport

Více informací o soutěži i možnost přihlásit svůj příspěvek najdete na stránkách www.worldphotographyawards.org.

Foto: Pixmac

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?