Hlavní navigace

Nový absolventský portál má umožnit lepší spolupráci vysokých škol, studentů a firem

5. 10. 2010

Sdílet

Do projektu jsou zapojeny veřejné vysoké školy, soukromé vysoké školy a nově i střední školy, které také chtějí komunikovat se svými absolventy. Systém již nyní může využívat více než 70 000 studentů a budoucích absolventů partnerských vysokých škol projektu. Funkce portálu jsou však plně přístupné i zbylým 330 000 studentům vysokých škol, se kterými v současnosti ASA partnerství dojednává.   

Na školách dosud existovaly dva odlišné druhy informačních systémů. Jeden pro komunikaci se studenty, druhý pro správu databáze absolventů. „Absolventi.cz obě tyto funkce integruje do jedné a přitom nabízí ještě funkci další – nástroj propagace vysoké školy vůči potenciálním studentům z řad středních škol,“ říká Ladislav Mrklas, prorektor vysoké školy CEVRO Institut, a dodává: „Projekt nám i ostatním školám ušetří značné náklady na budování vlastních systémů, ale také náklady na jejich správu a propagaci. Je výhodnější spolupracovat na jednom společném portálu, než v Česku samostatně vytvářet desítky či stovky portálů vlastních.“

Důležitou součástí portálu je systém elektronických nástěnek. Zde tvůrci projektu pracovali s motivací, proč by se studenti měli registrovat do dalšího z mnoha portálů. Odpovědí na tuto otázku byla pro tvůrce potřeba informací. Pro každou vysokou školu je vytvořena vlastní elektronická nástěnka, kam jednotlivé školy umisťují informace, jako to dělaly dříve na klasické nástěnky. A to nejenom školy, ale i firmy. „Na nástěnky vysokých škol se tiskne obrovské množství plakátů. Vidíme zde velký potenciál, že díky portálu Absolventi.cz nebudou firmy tisknout plakát pro 70 vysokých škol, ale jednoduše umístí plakát v elektronické podobě na 70 on-line nástěnek,“ přibližuje ekologický rozměr projektu Zora Kasiková, mluvčí sdružení Arnika.

„Do budoucna chceme zapojovat další a další školy, od základních až po vysoké a vytvořit tak funkční absolventský portál pro všechny české školy. Zároveň se budeme snažit navazovat partnerství, která by nám měla pomoci v rozvoji našeho projektu. Příkladem mohou být již uzavřená partnerství s projektem Česká hlava nebo Junior Achievement,“ nastiňuje budoucí rozvoj portálu jeho ředitel Daniel Novák.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?