Hlavní navigace

Nový Android 2.2 nyní také pro HTC Desire

31. 7. 2010

Sdílet

Tchajwanský výrobce mobilních zařízení HTC ve své tiskové zprávě uvádí, že tento víkend uvolní pro evropské uživatele oblíbeného smartphonu HTC Desire novou verzi OS Android 2.2 s kódovým označením FroYo (podle angl. Frozen Yoghurt = zmrzlý jogurt).

Díky ní se můžete těšit na podporu nahrávání videí v rozlišení HD Ready (720p), vylepšené rozhraní HTC Sense, widget aplikace AppShare, Smart CallerID nebo možnost synchronizace s iTunes přes HTC Sync. Update operačního systému rovněž přinese podporu Flash Playeru 10.1 společnosti Adobe, díky němuž se prohlížení webových stránek opět o kousek přiblíží klasickému desktopu.

Majitelé mobilních zařízení HTC Desire budou na dostupnost updatu upozorněni skrze OTA (over the air) aktualizace, díky níž není nutné telefon připojovat k PC, nýbrž daný update získáte přímo skrze mobilní síť, či wi-fi. Vzhledem k velikosti datového balíku je však pro stažení aktualizace doporučováno využít právě připojení přes wi-fi, aby nedošlo k nechtěnému zpoplatnění datových přenosů.

Nicméně radovat se v tuto chvíli mohou pouze majitelé zařízení nezávislých na operátorovi, neboť pokud vlastníte HTC Desire s operačním systémem specificky upraveným některým z našich operátorů, budete si na aktualizaci muset ještě několik týdnů počkat.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?