Hlavní navigace

Nový iGoogle přichází s několika vylepšeními

19. 11. 2009

Sdílet

Nový iGoogle


Na rozdíl od jednoduché a graficky čisté stránky vyhledávání Google nabízí personalizovaná stránka iGoogle možnost si pomocí různých Google miniaplikací (včetně Gmailu a YouTube) sestavit vlastní výchozí domovskou stránku pod známým vyhledávacím oknem Google.

„Mnoho českých uživatelů neví, že Google nemusí být jen čistě bílá stránka s vyhledávacím boxem. Existuje také iGoogle, což je personalizovaná osobní stránka s vyhledáváním, která vás automaticky přivítá při každém otevření internetového prohlížeče,“ říká Kateřina Holcmanová z českého Googlu, a dodává: „Nyní jsme zjednodušili navigaci, přidali nové české miniaplikace a pro ty české uživatele, kteří iGoogle zatím neobjevili, chystáme online edukační kampaň.“

Nová verze iGooglu nabízí tři hlavní vylepšení:

1.    Prvním je zobrazení menu na levé straně stránky, což usnadní orientaci a přidávání nových miniaplikací.
2.    Druhou je kanvasový formát, který umožňuje zvětšit si miniaplikaci do velikosti celé stránky.
3.    Třetí novinkou je ponechání reklamy u miniaplikací a zároveň i 100 % zisk z ní. Tuto možnost ocení především externí partneři.

V nové verzi iGooglu najdou uživatelé další české miniaplikace a motivy přizpůsobené pro různé cílové skupiny. Na své si tak přijdou sportovní fanoušci, ženy, rodinné typy, lidé zajímající se o životní styl nebo byznys. Pro snažší orientaci je vytvořena stránka s tématy (www.google.cz/ceskeminiaplikace), na které lze najít různé motivy a k nim relevantní základní nabídku českých miniaplikací. U byznysových témat uživatel nalezne třeba Google Kalendář, seznam úkolů, směnárenskou kalkulačku a další užitečné aplikace pro pracovní den. Samozřejmě lze aplikace jednoduše přidat nebo odebrat a přizpůsobit tak domovskou stránku podle potřeb uživatele.

Uživatelé mohou dále využít zprávy z jednotlivých zpravodajských, technologických a ekonomických serverů (Zprávy Google) nebo užitečné aplikace jako Překladač Google, online slovník a kalendář nebo předpověď počasí, kalkulátor silničních vzdáleností a kurzovní lístek.

Dále lze tvořit i vlastní miniaplikace – okna s aplikacemi nebo třeba zprávami. Je jich k dispozici velké množství a neustále přibývají; lze je i sdílet s dalšími uživateli. Mnohé gadgety navíc spolupracují s dalšími Google aplikacemi jako Gmail nebo Kalendář Google. Uživatelé tak mohou jednoduše vidět například nejbližší naplánované schůzky nebo příchozí emaily.

K vytvoření vlastní iGoogle stránky stačí mít Google nebo Gmail účet. Veškerá nastavení a informace jsou na tento účet vázané, takže nikdo jiný konkrétní nastavení iGoogle neuvidí. Po přihlášení mohou uživatelé využít speciální rozhraní, které umožňuje pohodlně přidávat, mazat a přesouvat jednotlivé gadgety.

Více informací o iGooglu najdete na http://www.igoogle.cz.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?