Hlavní navigace

Nový magisterský obor zaměřený na bezpečnost ICT otevírá Fakulta dopravní ČVUT

9. 2. 2010

Sdílet

Nový studijní obor je součástí v lednu nově vzniklého Ústavu (katedry) bezpečnostních technologií a inženýrství na FD ČVUT.

Absolventi tohoto studia se podle vedení katedry stanou odborníky na bezpečnost v tzv. síťových odvětvích, zejména v informatice. Zvláštní akcent bude věnován bezpečnostním technologiím spojeným se zajištěním bezpečnosti a odhalování nebezpečných stavů v systému v souvislosti se stále větší závislosti společnosti na technologických infrastrukturách. Především v odvětvích síťového charakteru, ať již přenášejí informace (informační a telekomunikační technologie) nebo slouží pro přepravu člověka či předmětů.

Zájemci – absolventi bakalářského studia se mohou na nový studijní obor hlásit už v jarním termínu podávání přihlášek ke studiu na vysokých školách.

Absolventi tohoto magisterského studia mají perspektivu uplatnit se v praxi jako bezpečnostní manažeři, analytici či technici, projektanti či designéři bezpečnostních technologií a procesů, nebo vedoucí týmů na testování a provoz bezpečnostních zařízení. Manažerskou roli mohou hrát také při implementaci bezpečnostních systémů, ale i organizaci a výcviku bezpečnostních týmů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?