Hlavní navigace

O2 čelí v souvislosti s MS v hokeji masivním DDoS útokům

19. 5. 2016

Sdílet

Hackeři zaútočili ve čtvrtek 19. května na streamovací servery O2. Jedná se již o několikátý útok od začátku hokejového šampionátu, který zapříčinil technické problémy při online vysílání hokejového zápasu Česka proti USA a několika minutové problémy s přihlášením k mobilní službě O2 TV.

O2 před dnešním zápasem výrazně posílilo své streamovací kapacity a přijalo několik opatření, které pomáhají útoky typu DDoS odrazit. 

"První útoky přicházely již minulý týden a o víkendu,"vysvětluje Václav Hanousek, šéf síťového provozu. "Přesto jsme byli minulý čtvrtek schopni poskytnout službu 320 tisicům zákazníků a přenést rekordní objem 237 Gbps. Opatření, které jsme na ochranu služby poskytované našim zákazníkům přijali, bohužel vlivem systémové chyby způsobily dnešní hodinový výpadek na pevném internetu v části Prahy a středních Čech," dodává Hanousek.

Intenzita a rozsah útoků vedly také k přetížení serverů mobilní televize O2 TV. Krátké výpadky mohli bohužel zaznamenat také diváci, kteří hokejový zápas sledovali prostřednictvím iVysílání.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?