Hlavní navigace

Obaly z termoplastického polyuretanu i v Česku

14. 5. 2015

Sdílet

Společnost Tech21 se jako první pustila do výroby ochranných krytů a pouzder z materiálu FlexShock. Tento hybridní materiál absorbuje energii nárazu, veškerá zbylá energie se rozptýlí po celém objemu materiálu. V praxi jde o hmotu ne nepodobnou inteligentní plastelíně, která ovšem v momentě nárazu maximálně ztvrdne.

Materiál s technologií D3O dokáže rozložit náraz tak, aby nepoškodil telefon. Molekuly se při běžném používání v materiálu volně pohybují a při nárazu se semknou, čímž vytvoří ochrannou vrstvu – náraz absorbují a rozptýlí po celém krytu. Po nárazu se upět uvolní. Čím je náraz silnější, tím více se molekuly semknou a vytvoří o to větší ochranu.

Další novinkou je ochranná folie pro displeje Impact Shield, kterou tvoří tři vrstvy – horní pevná vrstva rozloží sílu nárazu, střední BulletShield je ochranná a náraz absorbují polymery, poslední vrstva je měkká a absorbuje zbývající sílu nárazu.

Vrcholem ochranné nabídky je pouzdro Patriot, které tvoří pevný rám a fólie Impact Shield ochraňující displej. Pouzdro splňuje armádní zkoušky a ochrání telefon i před pádem z výšky čtyř metrů, konektory, reproduktory a mikrofony navíc chrání před vodou, prachem a nečistotami. 

Na českém a slovenském trhu budou dostupné především produkty pro telefony značek Apple, Samsung, LG, Sony a HTC. Firma také aktuálně hledá distributory a prodejce. 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?