Hlavní navigace

Olympiáda může znamenat riziko pro váš počítač

22. 2. 2010

Sdílet

Olympiáda může být rizikem i pro počítač


On-line vyhledávání rekordních časů nebo stahování spořičů obrazovky s oblíbenými sportovci představuje podle mnohých odborníků bezpečnostní riziko, že počítač bude nakažen škodlivým softwarem.

Společnost McAfee sestavila seznam 10 sportovců, v jejichž případě vede internetové vyhledávání nejčastěji k odkazům na podvodné stránky. Jako nejnebezpečnější sportovní odvětví vycházejí z tohoto přehledu lední hokej, lyžování a bruslení. Větší množství malwaru obsahují weby o ženách než o mužích. V čele žebříčku je americká rychlobruslařka Rodriguezová, v jejímž případě je riziková až 1/4 stránek. Například po zadání dotazu „Jennifer Rodriguez screen saver“ zobrazí Google již na čtvrtém místě výsledků vyhledávání odkaz na web, který se pokouší o zneužití zranitelností webového prohlížeče.

Z českých sportovců představuje největší riziko infekce počítače malwarem krasobruslař Tomáš Verner - z kontrolovaných odkazů jich bylo potenciálně závadných 4,9 %. Na dalších místech pomyslného žebříčku jsou skikrosař Tomáš Kraus (4,2 %) a rychlobruslařka Martina Sáblíková (3,8 %).

Hledání jména americké krasobruslařky Sashi Cohenoné vede v rizikovým odkazům v jedné šestině případů. Americký krasobruslař Ben Agosto na 10. místě žebříčku je „rizikový ze 14 %“.

Deset nejnebezpečnějších olympioniků při internetovém vyhledávání podle McAfee

1. JENNIFER RODRIGUEZOVÁ (USA, rychlobruslení)
2. SAYURI OSUGAOVÁ (Japonsko, rychlobruslení)
3. ALEXANDER SMIRNOV (Rusko, krasobruslení)
4. PETER FILL (Itálie, alpské lyžování)
5. SASHA COHENOVÁ (USA, krasobruslení)
6. GILLIAN APPSOVÁ (Kanada, lední hokej)
7. JACK JOHNSON (USA, lední hokej)
8. ANNI FRIESINGEROVÁ (Německo, rychlobruslení)
9. ANGELINA JENSEN (Dánsko, curling)
10. BEN AGOSTO (USA, krasobruslení)

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?