Hlavní navigace

Novou metodu bezpečného placení v internetu představila GE Money Bank

22. 2. 2010

Sdílet

PayMyway je univerzální platební nástroj a zároveň obchodní systém propojující svět elektronických obchodů se světem bank. Princip platby spočívá v propojení obchodu s internetovým bankovnictvím zákazníka, přičemž majitel obchodu vůbec nepřichází do styku s osobními nebo autorizačními údaji klientů.

Největší výhodou je podle provozovatele okamžitá garance platby, kterou banka učiní bezprostředně po potvrzení částky zákazníkem. Tím se celá operace nejen zrychlí, ale o pohybu peněz bude mít větší přehled jak zákazník, tak i majitel obchodu.

„Narozdíl od elektronických peněženek nebo obdobných platebních nástrojů jednotlivých bank si nemusí lidé platící přes PayMyway zakládat žádný nový účet a pamatovat si nová bezpečnostní jména a hesla,“ říká Ivan Varhaník, eBusiness manažer GE Money Bank.

Princip platby u PayMywaye spočívá v předvyplněném platebním příkazu, který se automaticky vygeneruje po výběru zboží v elektronickém obchodě a volbě PayMyway jako způsobu platby. Prostřednictvím banky pak zbývá jen potvrdit platební příkaz, který po akceptaci získá status garantované platby.

V brzké době se prý také rozšíří počet internetových obchodů, u kterých bude možné provádět platby prostřednictvím služby PayMyway. Aktuální seznam obchodů a institucí mohou zákazníci nalézt na stránce http://www.paymyway.cz/.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality