Hlavní navigace

Uživatelům Internet Exploreru bude od března nabízena změna prohlížeče

22. 2. 2010

Sdílet

Ballot screen se dostává do další fáze

Microsoft na konci minulého týdne oznámil, že uživatelům jeho prohlížeče Internet Explorer bude od prvního března přímo nabízena změna na konkurenční browser pomocí tzv. ballot screenu, který již funguje při instalaci nového operačního systému Windows 7. Toto rozšíření tedy nabídne jiné prohlížeče i uživatelům, kteří si nainstalovali svůj operační systém dříve, než Evropská komise přijala návrh Microsoftu na podobu ballot screenu.

Podle zástupců Microsoftu začne automatická nabídka pro download jednoho z pěti konkurenčních browserů částečně již tento týden. "V omezené míře začneme spouštět tuto "službu" již příští týden (míněno tento), v celoplošném měřítku pak od prvního března, což je o několik týdnů dříve, než se původně zamýšlelo," uvedl viceprezident Microsoftu Dave Heiner na oficiálním blogu společnosti.

Do pětice nabízených prohlížečů patří Mozilla Firefox, Google Chrome, Apple Safari, Opera, jejíž stížnost celý proces proti integrování prohlížeče Microsoftu do Windows rozjela, a samozřejmě také samotný Internet Explorer.

Evropská komise tak dokonce prosadila touhu konkurentů Microsoftu i pro tzv. "zpětný ballot screen", který jistě výrazně srazí současný 62,2procentní podíl Internet Exploreru na trhu prohlížečů.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?