Hlavní navigace

Oracle rozšiřuje cloudové služby pro databáze i big data

29. 10. 2015

Sdílet

Databázové služby podle výrobce nabízejí kromě vysoké spolehlivosti, zabezpečení a škálovatelnosti i technologii clusterů zajišťující odolnost proti selhání a vysokou dostupnost. Při obnově po havárii tak prý nedojde k žádným ztrátám dat. Nově oznámena byla také služba Database Exadata Cloud Service.

Migrace databází Oracle do cloudu nevyžaduje žádné změny ve stávajících aplikacích. V rámci platformy Database Cloud lze databáze zprovozňovat během několika minut, přičemž si zachovávají plnou kompatibilitu s databázemi on-premise (na infrastruktuře podniku). Součástí nabídky je zabezpečení s šifrováním dat na všech úrovních (end-to-end).

K dispozici jsou různé formy správy – včetně plné automatizace, která zahrnuje nasazování bezpečnostních záplat, aktualizace, zálohování i obnovu. Podniková IT oddělení mohou díky tomu zvýšit svou agilitu a ušetřit náklady.

Nově představené služby pro big data doplňují stávající nabídku, kam spadá Big Data Cloud Service a Big Data SQL Cloud Service. Výsledkem má komplexní portfolio řešení, které podnikům umožňuje „velká data“ v cloudu integrovat, agregovat a v reálném čase získávat znalosti z jednotlivých zdrojů dat i z jejich celku.

 

Nově uvedené služby pro big dta podle výrobce:

  • Big Data Preparation Cloud Service – nabízí automatizaci procesů při zpracování big data a oproti tradičním metodám řádově zrychluje a zlevňuje tyto procesy, protože omezuje potřebu manuální práce. Zahrnuje např. přípravu dat a jejich obohacování stejně jako opravy a odstraňování chyb. Využívá technologie pro zpracování přirozeného jazyka, rozpoznávání sémantiky a strojové učení založené na výkonu technologie Spark (open source framework pro analýzy dat pomocí clusterů, obdoba staršího modelu MapReduce).
  • GoldenGate Cloud Service – umožňuje rychlý (s nízkou latencí) přesun velkých objemů dat do cloudových služeb  Big Data Lake a Data Warehouse. Zjednodušuje integraci mezi databázemi on-premise a v cloudu, ať už jde o databáze formou služby (DbaaS) nebo technologie Hadoop, Spark a NoSQL. Nové funkce usnadňují nasazení (předpřipravená automatizace) a poskytují integrovaný monitoring cloudu.
  • Big Data Discovery Cloud Service – přenáší do cloudu analytické funkce, takže by mělo jít snadno a rychle pochopit potenciál příslušných dat, transformovat je a vylepšit do podoby, která přinese podnikovým uživatelům i datovým vědcům maximální obchodní přínos. Tato služba spolu s již dříve uvedenou službou Big Data Cloud Service umožňuje zákazníkům ihned vstoupit do světa big data – bez toho, aby bylo potřeba nasazovat složitou architekturu nebo se učit pracovat se specializovanými nástroji. Řešení využívá celou řadu pokročilých technologií společnosti Oracle včetně Big Data Spatial and Graph, Advanced Analytics a Big Data SQL Cloud Service.
  • NoSQL Database Cloud Service – poskytuje pokročilé datové sklady typu key-value (klíč-hodnota). Jedná se o vysoce výkonné a cenově efektivní řešení pro jednoduché operace se soubory dat, které disponuje vysokou dostupností a pružností/škálovatelností. Služba je odpovědí na současné požadavky podniků po jednoduché práci s velkými objemy dat, která by vyžadovala jen minimální administraci.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?