Hlavní navigace

Pád Airbusu pomáhá šíření malware

20. 6. 2009

Sdílet

Pád Airbusu pomáhá šíření malware

 

Na internetu už nějakou dobu platí, že zajímavé události jsou jako dělané pro šíření nejrůznějších programových škodlivin, takzvaného malware. Nyní se to opět potvrzuje ve spojení s dobře známým letem Air France 447, který se zřítil do Atlantického oceánu, a jako každá letecká katastrofa takového kalibru, doslova otřásl světovou veřejností. Zkrátka - každý o tom ví a chce se dozvědět více. Právě toho šiřitelé malware využívají.

Internetem už proto v masivní míře kolují například powerpointové soubory nabízející obrázky zničeného stroje. Ty vlastně zatím ani neexistují, ale lidé přesto soubory nadepsané například "Air France Flight 447 (crash pictures)" otevírají, když jim přijdou do emailové schránky. Tím si ale počítač zanesou trojským koněm nebo virem. Pokud už na nějaké obrázky v rámci souboru skutečně narazí, jedná se o falzifikáty převzaté ze slavného seriálu Ztraceni.

Šíří se ale také zavirované powerpointové prezentace, jež lákají na obrázky čínského letadla, které má konkurovat Boeingu a Airbusu. Kriminální živly přitom využívají bezpečnostní díry v Powerpointu, díky které se do počítače snadno dostane škodlivý kód.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?