Hlavní navigace

Partneři Googlu žádají o jasné stanovisko o budoucnosti internetového giganta v Číně

17. 3. 2010

Sdílet

Partneři Googlu žádají o odhalení budoucích plánu pro působení v Číně

Čínské firmy, které prodávají reklamní prostor na vyhledávači Google, žádají internetového giganta, aby jasně řekl, zda zůstane na čínském trhu či nikoliv. Pokud bude chtít Google z Číny odejít, požadují jeho partneři jasné určení data odchodu a vyplacení kompenzací za způsobené škody. Uvedla to dnes na svém webu agentura Reuters.

Pod dopis, který apeluje na vyjádření stanoviska Googlu, se podepsalo 27 autorizovaných prodejců reklamního prostoru ve vyhledávači Google.cn. Nejasnosti ohledně budoucího vývoje trvají totiž až příliš dlouho, což znesnadňuje podnikání prodejců, straší jejich zaměstnance a znehodnocuje obrovské investice těchto firem z poslední doby.

"Můžeme jen sledovat neustálý proud nejasných informací, ale nedokážeme předpovídat budoucnost. Čelíme propadu našeho podnikání, ale nemůžeme s tím vůbec nic dělat. Nyní jen čekáme, znepokojení a v obrovských bolestech," píše se v dopise.

Pokud by se Google nakonec rozhodl z Číny stáhnout kvůli sporům s tamní vládou, žádají prodejci reklamy odškodné. Čínské firmy budou chtít zpět nejen peníze, za které si předplatily reklamní prostor, ale také požadovat odškodné pro sebe za podkopání podnikatelských plánu a také finanční náhrady pro své zaměstnance, jež budou muset vyhodit.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?