Hlavní navigace

Populární klient ICQ je k dispozici ve verzi 7

19. 1. 2010

Sdílet

Populární klient ICQ je k dispozici ve verzi 7


ICQ 7ICQ 7 poskytuje integraci osobního komunikačního nástroje a onlinových sociálních aktivit. Vedle klasického seznamu kontaktů může uživatel nyní v rámci ICQ najít seznam přátel z různých sociálních sítí, a to vše v reálném čase. Uživatelé již nebudou muset otvírat prohlížeč a přihlašovat se do každé sítě, ve kterých jsou členy, nyní najdou vše na ICQ. Uživatelé mohou také komentovat novinky se svými přáteli přímo z ICQ a jejich komentáře budou automaticky zveřejněny na příslušné sociální síti.

Nová verze ICQ 7 rovněž zavádí globální osobní status updatování na tzv. jedno kliknutí, což znamená, že uživatelé si mohou vybrat, na kterých z podporovaných sociálních sítí chtějí zveřejnit své osobní zprávy, to vše  prostřednictvím rozhraní ICQ 7.

V ICQ 7 uživatele přivítá přepracované uživatelské rozhraní, software plně kompatibilní se všemi verzemi systému Microsoft Windows, včetně Windows 7. Další zlepšení zahrnují barevná schémata, která jsou plně přizpůsobená náladě uživatele, nový uživatelský profil s aktuálními informace o uživatelích informačních kanálů a obrázků, které je možno sdílet s přáteli.

Nové funkce v ICQ 7

•„Stavové okno“: aktualizace uživatelského Stavu provedeného na ICQ může být automaticky přeposlána do ICQ kontaktů daného účtu a také na uživatele podporovaných sociálních sítí. Nový Stavový řádek na ICQ umožňuje také sdílení fotografií a odkazů.

•„Kanály přátel“: aktuální informace poslané uživatelem přátelům z hlavních sociálních sítí a sdílení obsahu stránek v reálném čase, a to vše obsahují „kanály přátel“ v záložce seznamu kontaktů. Uživatel má možnost vyjádřit se k aktualitám přímo ze svého ICQ a komentář se objeví také v příslušné sociální síti. ICQ uživatelé mohou vidět aktuální zprávy od všech svých přátel v různých sociálních sítích, a to nejen od přátel, kteří využívají ICQ.

•„Moje okno“: Záložka „Moje okno“ na liště v ICQ seznamu kontaktů je místo, kde  ICQ uživatelé naleznou všechna oznámení o jejich osobních onlinových aktivitách - kdo komentoval status uživatele, na jaké straně, komu se líbily fotky, kdo si je nahrál a další.

•„Váš Profil“: ICQ 7 nabízí bohatší profil uživatele jak v rámci softwaru, tak i na webových stránkách. Uživatelský profil je místo, kde se mohou uživatelé představit a ukázat svou osobnost s možností sdílení fotografií a zároveň koncentrovat všechny aktuality napříč sociálními sítěmi na jedné jediné stránce. Kromě toho nový profil ICQ uživatele dovoluje uživatelům prohlížet seznam kontaktů přátel a přidávat nové lidi do vlastního seznamu kontaktů.

•„Sdílení obrázků“: nová aplikace pro sdílení fotografií s přáteli, která poskytuje možnosti sdílení a prohlížení.

• Výkonnost ICQ 7 se podle autorů zlepšila, doba instalace se zredukovala téměř o 50 % a požadované místo pro instalaci se snížilo přibližně o 30 %.

Podrobný popis jednotlivých funkcí je možné najít na: http://www.icq.com/download/icq/features/.
Nová verze ICQ 7 je ke stažení na: http://www.icq.com/download/.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?