Hlavní navigace

Portál Bezpečný internet bude chránit uživatele před úskalími světové sítě

26. 8. 2010

Sdílet

Zřejmě z důvodu jakési nehmatatelnosti a abstraktnosti se obecně mezi uživateli nepřikládá prakticky žádná váha možným hrozbám, jež s sebou užívání internetu nese. Kriminalita se ovšem z ulic v čím dál tím větší míře přesouvá právě na webovou síť, kde jsou uživatelé, především pak děti, kvůli nedostatečnému vzdělání velice náchylní k různým podvodům, krádežím citlivých dat, či obtěžování.

Společnosti Microsoft, Seznam.cz a Česká spořitelna proto spojili své síly a s podporou České policie spustili webové stránky bezpecnyinternet.cz, na kterých naleznou užitečné informace z oblasti bezpečného pohybu ve webovém prostředí jak začátečníci, tak pokročilí uživatelé včetně rodičů, dětí a vzdělávacích institucí.

Generální ředitel společnosti Microsoft Roman Cabálek celý projekt komentoval slovy: „Internet se stal každodenní součástí života dětí, mladistvých, dospělých i seniorů. Ale ne všichni jsou informováni o úskalích, která jsou s jeho užíváním spojena. Bohužel se také velmi často stává, že uživatelé hrozby znají, vědí o nich, vědí, jak se jim bránit, ale přesto je podceňují a nevěnují jim patřičnou pozornost. Našim cílem je proto rozšířit povědomí o možných nebezpečích, ale také o krocích, jak se před nimi chránit.“

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?