Hlavní navigace

Zjednodušené zálohování včetně obnovy na odlišný hadrware nabízí pro SOHO firma Acronis

26. 8. 2010

Sdílet

Produkt podle výrobce především zjednodušuje procesy pro zálohování a obnovu souborů, složek, e-mailů, knihoven Windows 7 nebo dokonce kompletního systému uživatele. Má mimo jiné přepracované grafické uživatelské rozhraní a obsahuje nové funkce, jako je „Drag and Drop“, která umožňuje přetáhnout úlohu zálohování na plochu a tím vytvořit zástupce.

Kromě toho prvky jako průvodci či funkce okamžité ochrany „One-Click protection“ jsou schopny navrhnout nejlepší možnosti zálohování a obnovy.

Nová verze byla také kvůli vyššímu výkonu a rychlosti optimalizována pro prostředí operačního systému Windows 7 a je rovněž integrována do ovládacího panelu, takže uživatelé mohou snadněji přistupovat ke svým zálohám a aktualizacím a mohou také spouštět zálohy Acronis z hlavního panelu Windows 7. Novinka také zahrnuje možnost on-line zálohování, a to pomocí pomocí funkce Online Backup.

Acronis rovněž uvedl novou verzi svého řešení True Image Home 2011 Plus Pack, které umožňuje uživatelům obnovu na odlišný hardware (jiný model či typ PC nebo notebooku), takže i když nemají k dispozici stejný náhradní hardware, přesto mohou použít zálohu a být opět rychle ve hře.

Oba produkty jsou dostupné v anglické verzi, česká verze bude zveřejněna později v tomto roce.

 

Další nové a vylepšené funkce produktu podle výrobce:

• Nonstop Backup – Každých pět minut automaticky vytváří přírůstkové zálohy. Tato funkce byla rozšířena o podporu Secure Zone, která uživatelům umožní okamžitě provést obnovu ze zabezpečeného oddílu na pevném disku, ať už jsou kdekoli, do jakéhokoli bodu v čase a to i v případě, že selhal operační systém. Tato funkce je zvláště vhodná pro uživatele notebooků s jedním pevným diskem.

• Time Explorer – Nabízí jednoduchý způsob, jak zobrazovat a spravovat soubory záloh z jedné obrazovky. Zálohy můžete opatřit komentářem a můžete si prohlížet snímky obrazovek, které ukazují stav pracovní plochy v okamžiku zálohování.

• Předdefinovaná schémata zálohování – Uživatelé si mohou vybrat z různých schémat pro diskové a souborové zálohy a program si automaticky poradí se zálohami – od schématu s efektivním využitím místa, které je vhodné pro uživatele s omezenou kapacitou úložiště, až po schéma pro uživatele, kteří potřebují vyšší zabezpečení dat a systému. Kromě toho mohou uživatelé vytvořit vlastní schéma zálohování vyhovující jejich potřebám.

• Kontrolní body – Časová osa průzkumníku záloh Backup Explorer ukazuje data aktualizací a instalací softwaru a systému Windows. Tato funkce byla rozšířena a přímo z průzkumníka Windows lze vidět, které předchozí verze souborů jsou k dispozici, a přímo je zde i obnovit.

• Podpora USB 3.0 - True Image Home podporuje nový standard USB 3.0. U základních desek, které pracují s pevnými disky s rozhraním USB 3.0, mohou uživatelé využít vysoké rychlosti pro přenos dat, které nabízí nový standard v rychlosti běhu záloh.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?